Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вадим Денисенко: замість народних республік росіяни хочуть створити народні парламенти

Среда, 3 Августа 2016, 08:46
Останні заяви Надії Савченко - красива обгортка для створення хаосу

Фото: radiosvoboda.org

Заяви Надії Савченко, виголошені у вівторок, 2 серпня, викликали цілу бурю заяв про те, як "Надія продалася москалям". "ДС" поговорила із народним депутатом Вадимом Денисенком про те, що в її словах правда, де зрада, а де — просто дурниці

"ДС" Чому Савченко почала голодувати? Невже нема інших методів?

В.Д. Це повторення серіалу, який ми бачили в Росії. Протягом року ми говорили, що Путін вбиває Савченко. Зараз буде запущено слоган, що Савченко вбиває Порошенко. В результаті нам будуть нав'язувати формулу Порошенко=Путін. Це серіал, який будується на повторенні одного й того самого сюжету.

"ДС" Добре, але як Савченко буде виходити з голодування?

В.Д. Спочатку до неі почнуть звертатися політики і церковники. Всі ЗМІ писатимуть про це, ми рахуватимемо дні до її можливої смерті (це вже ми проходили одного разу). А потім вона вийде на прес-конференцію і заявить, що буде жити, щоб змінити країну. Для цього вона сама обере 100 людей, які мають почати писати Конституцію і блочні закони. Нагадаю, вона заявила, що потрібно створити такий собі квазіпарламент, який має за короткий термін прописати всі реформи. Простіше кажучи, на зміну народним республікам має прийти народний парламент, який обере народний уряд, народних губернаторів і т.д.

"ДС" А чим погана ідея створення парламента із 100 людей, які пропишуть реформи?

В.Д. Це жахлива історія - ми в час війни передамо всю повноту влади неконституційному органу. Чому ви впевнені, що ці сто людей, яких оберуть, будуть реформаторами? Чому ви впевнені, що вони не пересваряться на першому засіданні? Ця модель - це створення хаосу, але ця модель — дуже красива обгортка в умовах низької довіри, особливо до парламенту.

"ДС" Наскільки люди будуть довіряти цим народним радам?

В.Д. Перш за все треба згадати ідею Медведчука щодо реєстрації нових окремих громад, яку зуміло призупинити СБУ. Головна замануха тоді була в тому, що не треба платити податки. Зараз буде зроблена спроба зробити цей процес масштабним і прикрити іменем Савченко, яка почне воювати з СБУ.

Чи вдасться запустити цей процес? Я вважаю, що ні. Але для тих, хто вклав в голову Савченко цю ідею, важливо не те, чи вдасться. Важливий сам процес. Одночасно запускаються різні процеси і квазіпарламент Савченко - це лише один з елементів розхитування ситуації.

"ДС" Зараз багато говориться, що Савченко російський шпигун. Вона справді шпигун?

В.Д. Я категорично з цим не погоджуюся. ФСБшником, як на мене, є адвокат Савченко Фейгін, якому вона, і не тільки вона, дуже довіряє. Очевидно, що в оточенні Наді є люди, які уміло нею маніпулюють. Савченко занадто щира в своїх дурницях. Вона справді вірить, що буде президентом. Вона навіть вірить в те, що її ідеї важливі для миру. 

Як писала "ДС", під час прес-конференції у вівторок, 2 серпня, народний депутат Надія Савченко запропонувала нову національну ідею - народна держава Україна. 

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство