Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вибори-2015: Чому "Укроп" вважає нас ідіотами

Понедельник, 7 Сентября 2015, 13:20
Партія Коломойського обіцяє вирішити глобальні військові проблеми України в міських і обласних радах, хоча ті не мають для цього відповідних повноважень

Фото: mzm.zp.ua

Новий політичний проект колишнього глави Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського веде одну з найактивніших агітаційних кампаній з прицілом на жовтневі вибори. Зокрема, партія "Укроп" обіцяє довгоочікувану контрактну армію замість набридлих всім примусових мобілізацій та недостатнього фінансово мотивованого війська строковиків. Однак, яке цей стратегічний план має відношення до місцевих органів самоврядування, в штабі партії не уточняють. Воно й зрозуміло – зв'язку між міськими і обласними радами і контрактною армію немає взагалі. Відповідні питання лежать в компетенції виключно Верховної Ради та президента. 

Політична сила Ігоря Коломойського позиціонує себе партією війни. Що цілком закономірно для проекту колишнього глави Дніпропетровської ОДА, який зумів закріпити за собою імідж державного мужа, що зупинив просування донецького сепаратизм вглиб країни. Заслуги Ігора Валерійовича в частині захисту України – це окрема дискусійна тема, яку ми чіпати не будемо. Але саме так вдало осідлана ним військово-патріотична тематика лягла в основу всієї виборчої кампанії "Укропу". Ключове ж гасло партії – Україні – контрактну армію. Ідея популярна і раціональна. Власне, в тому, що професійне військо здатне більш ефективно організовувати оборону наших південно-східних кордонів ніхто і не сумнівається. Цю ж ідею в свій час просували і БПП, і НФ, і інші політичні сили. Всі погоджуються з тим, що боєць АТО має отримувати високу заробітну платню, отримати житло чи пільги при його придбанні, страхівку та достойну компенсацію у випадку важкого поранення, а його сім'я – у випадку загибелі свого годувальника. 

Ніхто з керівництва партії не пояснює виборцям, що насправді вирішити його за підсумками місцевих виборів не вийде. Ніяка Дніпропетровська обласна рада не має права приймати рішення про формування регіональної контрактної армії. Не можуть затверджувати таких рішень і всі разом взяті обласні ради, навіть якщо вони зберуться на символічний з'їзд депутатів місцевих рад

Але час іде, війна забирає все нові й нові десятки мільйонів гривень та людських життів, а контрактної армії досі немає. Більше того, влада не зробила жодного серйозного кроку в напрямку її формування. Чим і скористався сьогодні "Укроп", озброївшись обіцянкою зрушити це питання з мертвої точки. Хоча, ніхто з керівництва партії не пояснює виборцям, що насправді вирішити його за підсумками місцевих виборів не вийде. Ніяка Дніпропетровська обласна рада не має права приймати рішення про формування регіональної контрактної армії. Не можуть затверджувати таких рішень і всі разом взяті обласні ради, навіть якщо вони зберуться на символічний з'їзд депутатів місцевих рад. Це може зробити лише Верховна Рада та головнокомандувач – президент.

Звичайно, можна зрозуміти і "Укроп", мовляв це наша довгострокова мета і наш похід до місцевих рад з таким гаслом є лише першим етапом, який створить нам плацдарм для подальшого штурму парламенту, де, власне, ми й приймемо потім відповідне рішення. Але тоді потрібно визнати, що це не що інше, як банальна маніпуляція. Адже в регіонах вистачає проблем і без армії, але їм в агітаційній кампанії партії Коломойського чомусь приділяється значно менше уваги. Мабуть тому, що вони не здатні так привертати уваги громадськості, як гасло про професійну армію. Зрештою, нема гарантій того, що привернуть таку увагу і спекуляції на темі контрактного війська, оскільки цією обіцянкою виборців обманювали вже неодноразово. Тому, в багатьох з наших співгромадян вже виробився імунітет до обіцянок, які живуть вічно і ніколи не виконуються.