Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вілкул йде на виборах причепом Тігіпка

Вторник, 9 Сентября 2014, 18:43
Створення нового політичного тандему може різко ускладнити шанси оновлених «регіоналів» Льовочкіна на проходження до парламенту

 

Колишній віце-прем"єр і один з керівників Партії регіонів Олександр Вілкул піде на парламентські вибори разом з Сергієм Тігіпко. Про це "ДС" повідомили джерела в оточення керівника "Сильної України". Відповідно до досягнутих між двома політиками домовленостей, Вілкул отримає місце в прохідній частині виборчого списку "силовиків", що стане кінцем його партійної кар"єри в команді "регіоналів". Також стало відомо, що одним зі спонсорів тандему Вілкул-Тігіпко на цих парламентських перегонах буде Ігор Коломойський. Натомість глава Дніпропетровської ОГА отримає частину місць в списку СУ.

Власне поява Олександра Вілкула в команді Тігіпка є одним з прямих свідчень причетності до фінансування "Сильної України" Ігоря Коломойського. Адже, як стало відомо "ДС", не так давно колишній віце-прем"єр і виходець з Кривого рогу Дніпропетровської області та чинних керівник обласної ОГА знайшли спільну мову і домовились про плідну політичну співпрацю. Зокрема, Вілкул погодився представляти в новому складі Ради інтереси Коломойського , а той, в свою чергу, оформив їх союз з Тігіпком та розпорядився підтримати кампанію "Сильної України" фінансово. 

Цілком вірогідно, що Коломойський також використає свій статус спонсора "силовиків" для того, щоб просунути під прапорами партії своїх кандидатів в більшості мажоритарних округів не тільки Дніпропетровської, а й підконтрольних йому де-факто Запорізької, Харківської та Одеської областях.

За даними джерел "ДС", передвиборчий маневр Вілкула, якого вважають кадром Ріната Ахметова, не варто розглядати, як зраду свого багаторічного патрона. Скоріше навпаки. Колишній віце-прем"єр, змінивши виборчий паровоз з малоперспективного об"єднання Партії регіонів, Партії розвитку та "України – вперед!" на "Сильну Україну" гарантує Ахметову прохід вірного васала в новий склад парламенту.  

З іншого боку, для самого Вілкула такий хід є перестраховкою від остаточного політичного падіння колись всесильного покровителя, який вже фактично втратив контроль над Донбасом та став мішенню для пропагандистської машини Владіміра Путіна. 

В будь-якому разі, тепер, ще недавно член президії "регіонів", Олександр Вілкул змушений буде конкурувати на виборах з колишніми соратниками по партії та їхніми кукловодів Сергія Льовочкіна і Дмитра Фірташа. Що лише зменшить шанси цього проекту, рейтинг якого і зараз не дотягує до заповітних 5%, на проходження в Раду.