Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вінницькому мєнту-сепаратисту дозволили втекти. Кому це вигідно?

Понедельник, 21 Марта 2016, 09:20
Влада не хоче, щоб Шевцов розповідав про те, хто його поставив, як він тут опинився і кому він має завдячувати своїми кар’єрними злетами

Фото: youtube.com

Зараз, коли говорять про екс-начальника обласної міліції Вінничини, складається враження, що його одноосібно призначив Сергій Березенко, який і має нести за нього персональну відповідальність. Насправді, ситуація набагато складніша і тягне на детективний серіал. Давайте задамо самі собі кілька логічних запитань, які, поки, на жаль, залишаться майже без відповіді.

Питання перше: як людина, яка ніколи не числилася в батальйоні Луганськ-1, довела керівництву МВС, що воювала і відразу отримала посаду керівника Чернігівського міського управління МВС? Зразу треба обмовитися, що це призначення не мало жодного відношення до виборів у 205 окрузі. Таке призначення неможливо було провести без керівника внутрішньої безпеки МВС і без одного з заступників міністра. На сьогодні, жодних даних про розслідування в міністерстві нема. І ніхто його робити не буде. Бо тоді треба зробити звірку всіх добровольчих батальйонів, яка може привести до вкрай невтішних результатів.  

Питання друге: Чому  чернігівська міліція розділилася в 205 окрузі? Для тих, хто слідкував за перебігом подій на тих виборах, не було секретом, що керівництво обласної міліції, де-факто, зайняло позицію Корбана. Міська, на чолі з Шевцовим, підтримувала БПП. Тоді ніяких висновків ніхто не робив і навіть спроб змусити міліцію зайняти нейтральну позицію ніхто не намагався. Єдине, що було зроблено, так це жорстко наказано: ні в якому разі ніяку зброю не діставати. Сьогодні, можна без сумніву говорити, що позиція Шевцова, була чітко продуманим планом. Вибираючи між фінансовим мішком і можливим просуванням по кар'єрних сходах він вибрав друге. І не помилився.  

Питання третє: хто призначив Шевцова в Вінницю? Приклад Шевцова показує, що призначення ідуть за політичною квотою. Насправді, будь-який керівник облуправління МВС, як і будь-якого іншого силового органу, іде виключно за політичним принципом. Реформа поліції зупинилася на рівні патрульних, а в інших органах вона навіть не стартувала.  

Питання четверте: чи зможе Шевцов виїхати з країни? Після невдалої спроби втекти і цирку зі швидкими в суді, вже на виході з залу суду Шевцова мали затримати повторно і повторно висунути звинувачення. Йому ж дали сісти в машину і кудись поїхати. Чому? Та тому, що всі бояться, що на відкритому суді він назве десяток прізвищ, які допомагали йому протягом останнього року. Допомагали створити легенду про участь в бойових діях, легенду про непідкупність, легенду про боротьбу з корупцією.

А тому у Шевцова є два варіанти: або йому дадуть втекти, або він повинен мовчати на суді, як багато років мовчить Пукач. Перший варіант виглядає куди логічнішим.

Зараз престиж СБУ (сепаратизм це їхня підзвітність) залежить від того, чи захочуть вони ловити Шевцова, чи його відпустять, як свого часу випустили організатора куликового поля в Одесі в Придністров'я. Тільки тоді система була повністю розбалансована, а зараз ніби нема такого напруження. Питання "хто дозволив випустити Шевцова" звучить в цьому контексті неправильно. Головне питання: хто не дав команди затримати і посадити Шевцова будь-якою ціною. І тут, судячи з усього, таких командирів є кілька.

Больше о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

Теги: #СБУ #МВД