Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Влада вирішила здати Харків без бою

Пятница, 21 Августа 2015, 13:10
Якщо зараз не прийняти кардинальних заходів, «регіонали» можуть навіть не вести кампанію. І місто, і область у них в кишені

Фото: lastnews.com.ua

Рішення Окружного адміністративного суду Києва, який зобов'язав Міністерство юстиції та харківське управління юстиції зареєструвати обласну організацію партії "Опозиційний блок", відкрило дорогу "Опоблоку" до перемоги на місцевих виборах по всій Харківщині. Зрозуміло, що відомство Павла Петренка не впливає на суди і там скажуть, що зробили все можливе, але що ж подієш, коли у нас така сліпа Феміда. Наразі ж виглядає так, що Мінюст, може не навмисно, підіграв Михайлові Добкіну та харківським "опозиціонерам". І дав їм гарну нагоду для піару.

3 серпня харківське управління Мінюсту прийняло рішення відмовити "Опоблоку" в участі у виборах через те, що на Харківщині організація "Опозиційного блоку" має юридичну назву "Закон і порядок". Формально це вагома підстава для відмови. Проте Добкін скористався рішенням обласного управління Мінюсту, щоб зробити із себе "жертву режиму". Того ж 3 серпня невідомі молодики у балаклавах розгромили офіс Партії регіонів у Харкові і влаштували стрілянину. Тоді багатьом здалося, що цей штурм якийсь показово театралізований. Адже, по-перше, у Харкові вже давно не було вуличних сутичок, а тут такий бедлам, по-друге, на постановку вказував дивний збіг обставин. Ніби молодики в балаклавах тільки й чекали вердикту обласного управління Мінюсту. Тут на арену вийшов Добкін, який всіляко демонстрував, що його ущемляють. І ось маємо рішення Окружного адмінсуду, і... жодного протестувальника проти цього рішення. Не те, що з камінням, навіть з плакатами. Дуже схоже на міжсобойчик, чи не так? "Жертва режиму" може святкувати перемогу. Тож не дарма мер Харкова і соратник Добкіна Геннадій Кернес демонструє таку впевненість у своїх силах на мерських виборах. Вочевидь, він вірить у чудодійність слова договорняк.

Проте всі розуміють, що для перемоги "Опоблоку" і Кернеса зокрема одного постановочного шоу замало. Тому варто очікувати нагнітання ситуації в місті і регіоні, коли умовні "націоналісти" і "бандерівці" нападатимуть на екс-"регіоналів", ті верещатимуть про політичні утиски. На Харківщині і без цього дуже багато "ватників", а провокації і бійки можуть схилити на бік Добкіна і Ко ще й жалісливого виборця. Хто організовує ці постановки? Про це якраз і хотілося б почути від МВС та СБУ. А також про те, що це за молодики у балаклавах. Чи не залишки тітушок з "Оплоту", яким знову підвалила робота?

Якщо не вдається зупинити "Опоблок" заборонами, йому потрібно протиставити сильну альтернативу. Як кажуть, проти лому немає прийому, окрім іншого лому. Цим "ломом" має стати ефективна команда кандидатів у депутати, перш за все від "БПП-УДАРу", і єдиний кандидат у мери Харкова

У цій історії є ще один момент. Якщо не вдається зупинити "Опоблок" заборонами, йому потрібно протиставити сильну альтернативу. Як кажуть, проти лому немає прийому, окрім іншого лому. Цим "ломом" має стати ефективна команда кандидатів у депутати, перш за все від "БПП-УДАРу", і єдиний кандидат у мери Харкова. І головне - ніяких договорняків. Але тут - велика проблема. У цьому місті й регіоні зіштовхнулися інтереси міністра МВС Арсена Авакова та іншого харків'янина, глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна. Війни між ними немає, але й мир хиткий. У ЗМІ повідомляли, що демократичні сили в Харкові начебто зупинилися на єдиній кандидатурі в мери - Михайлові Кобцеву, підприємцеві і волонтерові. Його вважають креатурою глави АП Бориса Ложкіна. Проте, як стверджують джерела "ДС", Аваков стоїть на тому, щоб у мери балотувався колишній очільник Харківщини Ігор Балута. Може вигулькнути ще й фігура Олександра Фельдмана, проте він навряд чи зіпсує життя Кернесу, а ось певну частину голосів від провладного кандидата відтягне. Таким чином маємо ситуацію, коли за два місяці до дня голосування залишається незрозумілим, хто стане символом демократичних сил, який поведе за собою команду до харківської міськради. Шанси Кобцева оцінюють так собі, шанси Балути також так собі, а в разі конкуренції між ними шансів немає в обох. До облради провладну команду, скоріш за все, поведе очільник області Ігор Райнін. У жителів Харківщини до нього, як керівника і господарника, претензій немає. Зате є питання щодо стосунків з Кернесом. Принаймні після приходу Райніна Геннадій Адольфович почуває себе значно розкутіше, аніж до того.

Якщо влада найближчим часом не прийме кардинальних заходів, то екс-"регіоналам" навіть не потрібно надто витрачатися на кампанію. Одна-дві гарні бійки, може трохи гречки - і мандати у них в кишені. Може, хтось сподівається, що з цими хлопцями домовляться вже у місцевих радах? Домовитися, звісно, можна. Але тоді вже Добкін і Кернес виставлятимуть свої вимоги і встановлюватимуть свої правила.