Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Влада взялася за депутатів-сепаратистів

Вторник, 15 Апреля 2014, 14:35
Перший пішов: прокуратура міста Києва порушує кримінальне провадження проти Олега Царьова

Деталі справи сьогодні ввечері на прес-конференції розповість прокурор столиці Микола Герасим'юк. Як стало відомо «ДС», депутата ВРУ та кандидата в президенти Царьова звинувачують за статтею 109 Кримінального кодексу України («Злочини проти основ національної безпеки»). Підставою для початку провадження стали недавні заяви депутата про те, що він докладе максимум зусиль для зриву президентських виборів, запланованих на 25 травня. А також готовий очолити сепаратистів південних та східних областей України.

У зв'язку з цим політику інкримінують спробу насильницького повалення конституційного ладу, за що передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 5 років. Також Олега Царьова можуть звинуватити в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі (161 ст. ККУ).

За даними «ДС», розслідування діяльності Царьова стане лише першою справою в списку проваджень, які будуть відкриті найближчим часом проти низки представників колишньої влади. Під приціл прокуратури також можуть попасти Олександр Єфремов, якому приписують причетність до фінансування луганських сепаратистів, Олексій Азаров, якого пов'язують з організацією масових безладів у Слов'янську Донецької області, а також кандидат в президенти від Партії регіонів Михайло Добкін, як один з ініціаторів сепаратистського руху «Український фронт».