Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як із затриманих за вбивство Бузини робитимуть нових «равликів»

Четверг, 18 Июня 2015, 15:10
Соцмережі активно відгукнулися на повідомлення глави МВС Арсена Авакова про затримання підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини. Схоже, ця історія стане ще однією розкольницькою темою в суспільстві

Фото: thekievtimes.ua

Отже, Арсен Аваков повідомив спочатку про затримання двох осіб, які підозрюються у виконанні злочину, потім про затримання третьої особи. Міністр назвав імена перших двох - Андрій Медведько, учасник АТО, боєць батальйону Київ-2 і громадський активіст, який боровся з незаконними забудовами, і Денис Поліщук - також учасник АТО, розвідник 54-ї бригади. Щойно стали відомі імена затриманих, у них тут же з'явилися мережеві адвокати. Їхня логіка наступна: Бузину убили тому, що він на це заслужив, хлопців треба рятувати, а міліція, мовляв, затримавши націоналістів, підіграє Кремлю. До цього додаються ще повідомлення, що Медведько начебто мав на руках якість документи, що підтверджують корупцію в міліції, тому його й затримали.

Лінія захисту затриманих чітко вибудувана в одного із дописувачів Facebook, який пише про Медведька: "Система, під прикриттям "незаперечних доказів" хоче зламати одного з найпринциповіших борців за вашу і нашу свободу. Як можна вірити людям, які дають Клюєвим втекти? Як вірити продажним ментам, які замість затримувати ригіоналівську шоблу починають саджати патріотів та активістів, які воюють за цю країну? Позавчора вони атакували "Правий сектор", вчора затримували "равликів", а сьогодні затримують активістів-добровольців". Цей дописувач, до речі, закликає підтягуватися до управління УБОП боротися з "контрреволюцією". Тож можемо мати окрім "кредитного" ще й антиміліцейський міні-майдан.

Всі ці заклики у соцмережах дійсно нагадують історії з "ПС", "равликами", Вітою Заверухою і хлопцями, які в Києві розстріляли міліціонерів. Риторика та ж сама: влада не бореться зі справжніми злочинцями, не садить єфремових, клюєвих, льовочкіних і тому подібну братію, а полює на патріотів

Всі ці заклики у соцмережах дійсно нагадують історії з "ПС", "равликами", Вітою Заверухою і хлопцями, які в Києві розстріляли міліціонерів. Риторика та ж сама: влада не бореться зі справжніми злочинцями, не садить єфремових, клюєвих, льовочкіних і тому подібну братію, а полює на патріотів. Очікувано, що цю хвилю осідлають і депутати, які вимагатимуть "скальп" Авакова, прискорять збір підписів за його відставку, ну і, за традицією, чергове кинуть камінь у бік прем'єра та його політсили. Але крім "адвокатів" затриманих є й інша частина дописувачів, яка рада, що упіймані дійсно - праворадикали. Тобто, підтвердилася російська версія про причетність до вбивства Бузини учасників правих рухів. І це, нажаль, дійсно правда.

Проте переважна більшість тих, хто коментує затримання Медведька і Поліщука, чомусь не дивиться на злочин без прив'язки саме до Бузини. Убили людину, слідство злочин розкрило (принаймні, Аваков стверджує, що є беззаперечні докази), тож міліція молодець. Чи не молодець, бо затримала не російських агентів, а учасників АТО? І що було б гірше, якби справу не розслідували, чи розслідували і назвали імена можливих убивць? Можливих, адже вони ще не засуджені, а всі добре пам'ятають історію Павличенків, яких засудили за вбивство київського судді, але потім тривалий час Павличенки намагалися оскаржити вирок. І доки вони боролися в суді, громадська думка їх виправдала. А Майдан звільнив їх із-за грат.

Не виключено, що так само можуть розвиватися події і тут. Затриманих ще встигнуть до своїх передвиборних списків повносити партії, на їхніх іменах піаритимуться всі кому не ліньки. Проте все це не дає відповіді на питання: навіщо було вбивати людину, навіть якщо багато хто її вважав покидьком, і чому тоді для одних убивць має бути суворе покарання, а інших зовсім не треба не карати. Хіба патріотизм дає індульгенцію на злочини? І раз вже на те пішло, то слід нагадити, що саме вбивство Бузини підіграло російській пропаганді.