Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ляшко взявся писати свою "Молоду гвардію"

Вторник, 13 Сентября 2016, 15:15
Кремль продовжує ліпити Україні імідж ІДІЛ, розкручуючи історію про "дітей-терористів в ДНР", а радикальний патріот Олег Ляшко їй в цьому допомагає

Фото: УНИАН

Активно висвітлений в російських медіа арешт "владою" терористичної республіки "ДНР" п'ятьох підлітків під виглядом "українських диверсантів" не просто пропагандистська фішка задля утримування окупованого населення в тонусі та страху перед "кровожерливими укропами, що вбивають мирний Донбас", історія з дітьми-терористами прекрасно вкладається в глобальну стратегію окупантів з нав'язування Україні іміджу такого собі чистого зла - східноєвропейського фашистського ІДІЛ, попри всю шизофренію цієї конструкції.

Умовний початок реалізації цієї стратегії поклало затримання на кордоні з окупованим Кримом нібито групи українських диверсантів Міноборони. Правда, та історія була зліплена настільки неоковирно, що повірити в неї могли хіба що не надто вибагливі обожнювачі Володимира Володимировича. Тим не менше, початок було покладено і відтоді "українських диверсантів" ловлять мало не щотижня, тільки тепер уже не в Криму, де подібні легенди мали надто вже карикатурний вигляд, а в "ДНР" та "ЛНР", де диверсійна активність українського війська хоч якось виглядає логічною.

Логіка такого полювання на укропівських диверсантів (читай - відьом) більш ніж очевидна. У такий нехитрий спосіб Путін та його кремлівські поплічники намагаються переконати світ, що українська влада  злочинна, більше того - терористична, організація, і історія з п'ятіркою підлітків має всі шанси стати апогеєм цієї кампанії.

Затримання малолітніх диверсантів було ретельно зафільмовано так званим "МДБ ДНР", у підлітків під камери вилучили вибухівку, а самі підлітки озвучили історію, як грошима та погрозами дядьки з ЗСУ змусили їх підривати цивільні та військові автомобілі та незрозумілу військову техніку. Пізніше в "МДБ" пішли далі, зробивши з хлопців партизанів в дусі Сидора Ковпака. Мовляв, в лютому цього року вони пустили під укіс цілий потяг під Ясинуватою, що є уже справжнім тяжким терактом.

Зрозуміло, що перевірити, де тут правда а де пропагандистська вигадка, жодної можливості немає. П'ятеро підлітків з і до війни досить криміналізованого регіону цілком могли попастися в лапи "МДБ" на банальній крадіжці чи хуліганстві, а змусити людей говорити те, що потрібно на підвалах "ДНР" вміють дуже непогано.

В підсумку кремлівська пропаганда має історію про те, як українська влада правдами і неправдами вербує дітей молодих республік не просто брати участь в збройному конфлікті, що само по собі уже злочин, а й вчиняти реальні теракти проти мирного населення, що уже просто рафіноване зло. Правда, питання, а який Україні сенс від підривів автомобілів приватних осіб на окупованих територіях і для чого вербувати психологічно не стійких і не надто розвинених підлітків так і залишаються без відповіді. Мабуть виключно з природньої жорстокості та вродженої ненависті до москалів.

Як на цей інформаційній маразм має реагувати українська влада? Доволі просто, як і в історії з прикритими артилерією диверсантами в Криму повірити в українські дитячі терористичні групи на Донбасі здатна людина з дуже добре багатою уявою. 

Отже, Київ має чітко показати, що ніяких дітей-диверсантів в "ДНР" немає і бути не може, і, відповідно, окупанти просто використовують випадкових підлітків для власних пропагандистських завдань, від чого самим хлопцям аж ніяк не легше. Зрештою, СБУ вже заявила, що цих хлопців не знає.

Здавалося б все просто і зрозуміло, але деякі наші політики, що особливо полюбляють красиві пози та яскраві поетичні образи, почали відверто грати на користь Кремля. Мова йде про Олега Ляшка, який відреагував на історію з затриманням дітей полум'яним патріотичним постом в "Фейсбуці". "Давайте піднімемо увесь світ, щоб добитися звільнення цих героїв-підпільників, українських молодогвардійців", - заявив Олег Валерійович, чи то просто не розуміючи масштаби написаної дурні, чи то свідомо вирішивши допомогти російським кисельовим.

Тобто Ляшко, який є цілком офіційним представником української влади, називаючи п'ятьох хлопчаків "підпільниками-молодогвардійцями", підтверджує пропагандистський міф окупантів про підготовку Україною дітей-терористів, до того ж використовуючи в якості метафори доволі сумнівний радянський міф про "Молоду гвардію".

Нещодавно Олег Валерійович показово обурювався дурним і образливим жартом від Володмира Зеленського, вимагаючи заборонити тому виступати в Україні, і одразу ж після заподіяв не меншої, а то й більшої шкоди. Як бачимо в головних українських клоунів сучасності гомор останнім часом явно не йде.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство