Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як Ляшко подавився своїм радикалізмом

Среда, 11 Февраля 2015, 11:20
Шоу, яке влаштував навколо обрання Генпрокурора політик, може коштувати його фракції місця в парламентській коаліції, поза якою вона стане нікому не потрібним баластом

Фото: УНИАН

Фракція "Радикальної партії" Олега Ляшка готується до виходу з парламентської коаліції. Саме такий висновок можна зробити, спостерігаючи істерику скандального політика учора підчас обрання нового Генпрокурора, а сьогодні – в інформаційній сфері країни. Зокрема, Ляшко стверджує, що президент пообіцяв його "посадити", тому лідер "радикалів" вирішив влаштувати Петру Порошенку демарш у парламенті. Однак, досвід показує, що в більшості випадків ціль, стратегія, тактика та форма дій Олега Ляшка зводиться до банального крику. Саме таким криком цього разу політик намагається прикрити власний провал у тій таки історії з обранням Генпрокурора, де він сподівався здобути додаткові електоральні дивіденди, а натомість виявився дешевим пішаком в руках інших серйозніших гравців.

Нагадаємо, що вчора, при розгляді кандидатури Віктора Шокіна на посаду голови Генеральної прокуратури України, Олег Ляшко заявив, що його фракція не підтримає це подання президента. За даними "ДС" заявити саму таку позицію головному "радикалу" підказав його таємний союзник, патрон та один з лідерів "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін. Хоча фракція Льовочкіна за Шокіна проголосувала майже в повному складі, сподіваючись тим самим підлеститись до нового очільника ГПУ та, одночасно, кинути на главу держави тінь співпраці з колишніми "регіоналами". Однак про такі плани не знав Ляшко, будучи впевненим в тому, що Шокін, завдяки його демаршу, не пройде взагалі. Адже він також не знав, що за цю кандидатуру голосуватиме і "Батьківщина", і частина позафракційних, і депутатські групи "Економічний розвиток" та "Воля народу".

Саме тому Ляшко, наче ошпарений, і побіг до трибуни після того, як побачив на табло цифру в 318 голосів, які отримав Шокін. А далі була словесна дуель з президентом, що і дало політику привід заявляти про погрози, які Петро Порошенко нібито висловив на його адресу. Хоча однозначних доказів цього немає. Але Ляшку і не потрібні докази. Йому потрібен скандал, яким він спробує компенсувати те, що учора його банально розіграли одразу кілька впливових парламентських гравців. Тому він і кричатиме в найближчі дні про можливий вихід з коаліції, про те, як більшість порушує свої зобов"язання і який президент узурпатор. Що, так чи інакше, буде перегукуватися з останніми посилами кремлівської пропаганди.

Фото: УНИАН

Однак, потрібно чітко розуміти, що ніякого розвалу коаліції найближчим часом бути не може в принципі. По-перше, тому, що в більшості достатньо голосів і без фракції "Радикальної партії" - всього 283. І навіть, якщо при розгляді деяких принципових законопроектів частина депутатів з БПП та НФ буде відсутня, а "Самопоміч" може відмовитись голосувати, то своє партнерське плече завжди буде рада підставити "Батьківщина". Що дасть їй можливість на майбутнє крутити перед очима пропрезидентської команди умовною "золотою" акцією та вимагати тих чи інших "подяк" за свою лояльність. 

По-друге, сам Олег Ляшко чудово розуміє, що поза коаліцією він стане нікому не потрібним крикуном, якого можна просто ігнорувати. Особливо це актуально в контексті його тривалої війни проти Ігоря Коломойського, зменшення впливу якого на "Укрнафту" все ще залишається рожевою мрією Ляшка. Якщо ж він заявить про вихід з більшості, то і без того невеликі шанси на прийняття відповідного законопроекту взагалі впадуть до нуля. Цікаво, що власне досягнута БПП і НФ домовленість про саботування цієї законодавчої ініціативи, про що стало відомо Ляшку, є однією з причин, чому політик вирішив влаштувати черговий скандал своїм парламентським союзникам. Намагаючись, тим самим, переломити ситуацію на свою користь. 

Саме бажання перехопити ініціативу у Верховній Раді і є зараз пріоритетною ціллю для "Радикальної партії". Тому в найближчі дні він також волатиме на кожному кроці, який бездарний Генпрокурор Віктор Шокін. І ця істерія наростатиме ближче до річниці розстрілу Небесної сотні на Майдані і почне спадати лише наприкінці лютого. Ляшко вимагатиме від Шокіна негайних результатів розслідування по цій трагедії та суду над підозрюваними. Сподіваючись, що цей крик, який досі приносив йому сякі-такі електоральні бали, і цього разу дасть результат.