Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як Мосійчук "оплатив" відпочинок Ляшка на Капрі

Четверг, 17 Сентября 2015, 19:55
Підсумок сьогоднішнього парламентського дня: згода на арешт Мосійчука, фактично кінець "Свободи". Анонс завтрашнього дня: парад компроматів та гучні кримінальні справи проти осіб першого владного ешелону. Якщо Порошенко не дасть задню

Фото: iamir.info

Сьогодні Верховна Рада після відео Генпрокуратури, на якому Ігор Мосійчук вимагає хабарі, дала згоду на затримання й арешт цього депутата. "Радикали" звинуватили владу у розправі над ними і спробували влаштувати бійку. Але, насправді, це було більш схоже на агонію. По-перше, вже зараз можна стверджувати, що після викриттів Мосійчука фракція Олега Ляшка посиплеться. Переважна більшість депутатів фракції прийшли до Ради точно не для того, щоб бути в опозиції. І точно не для того, щоб стати наступними після Мосійчука (наступним, очевидно, буде Андрій Лозовий). Невинних немає, чи не так? А це означає, що розмови про смерть коаліції варто припинити. Люди, які покинуть "радикальну" фракцію, залишаються в коаліції згідно їхніх персональних заяв.

Другий момент випливає з першого. Фракціям "Самопоміч" і "Батьківщина", які останнім часом влаштовували демарші, доведеться або ж іти у жорсткий клінч з Президентом, як це зробив Ляшко, або збавити градус своєї опозиційності. Скоріш за все, вони оберуть другий варіант. Це просто інстинкт самозбереження. Ляшку відступати нема куди, він робитиме з себе і соратників "мучеників режиму". Проте це навряд чи отримає значний відгук. Тай телеканали після відео з Мосійчуком все менше пускатимуть його до себе. Може бути зовсім навпаки - враз всі згадають і про його відпочинок на Капрі, і про старі "грішки", і про "участь" в АТО.

Але окрім згоди на арешт Мосійчука, сьогодні в Раді відбулася ще одна подія. Міністр Арсен Аваков у доповіді про події під парламентом 31 серпня дохідливо пояснив, що до їх організації мали стосунок відомі політики, у тому числі народні депутати. На відео з площі Конституції добре видно, що це - "свободівці". Може хтось сумнівається, що в Авакова немає доказів? А це означає, що у партії Тягнибока будуть значні проблеми. Вони зачеплять і "Правий сектор", який також засвітився у бійці. Але "правосєки" не йдуть на вибори, тому їм буде не так боляче. Що ж до "свободівців", то народна любов до них танутиме з кількістю доказів причетності до бійні під ВР.

Зараз у Петра Порошенка реально вигідна ситуація поставити на місце своїх опонентів і зупинити розгул розкольницького популізму. Питання тільки чи побачимо ми гучні справи проти фігур з першого ешелону влади, чи все обмежиться дріб'язком

Проте варто розуміти, що викриття Мосійчука та докази причетності "свободівців" до кривавих подій 31 серпня точно не залишаться без відповіді з боку тих, хто реально стоїть за цими партіями. Тож, дуже схоже, що ми входимо в період параду компроматів. До дня голосування на телеекрани і шпальти газет виплеснеться ще багато цікавих історій. Не виключено, що й про людей з оточення Президента, прем'єра чи просто впливових діячів. Цей парад компроматів точно зменшить явку на виборах. Про те ж, що після 25 жовтня сотні політиків проснуться з думкою "слава Богу, що мене не зачепило компроматом", годі й говорити.

І, останнє. Зараз у Петра Порошенка реально вигідна ситуація поставити на місце своїх опонентів і зупинити розгул розкольницького популізму. Суспільна думка однозначно буде на його боці. Так як була на боці МВС після терористичної атаки на бійців Нацгвардії в останній день серпня. Звідси питання: чи побачимо ми гучні справи проти фігур з першого ешелону влади, чи все обмежиться дріб'язком.

-->