Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Якого Гарбуза отримає Луганщина замість Туки

Пятница, 29 Апреля 2016, 18:05
Прифронтовою областю керуватиме виходець з луганської Слобожанщини

Фото: agropolit.com

Президент Петро Порошенко вирішив не чекати на закінчення травневих свят та прислав на Луганщину нового губернатора - нардепа своєї ж фракції Юрія Гарбуза. Його представлення очікується з хвилини на хвилину у Сєвєродонецьку.

Про звільнення, чи то переміщення Георгія Туки з посади голови обласної військово-цивільної адміністрації розмови ходили вже давно. Сам Тука втомився спростовувати цю інформацію. У своїх заявах вже не знав, як це зробити яскравіше. 20 квітня, наприклад, він покепкував зі своєї відставки, цитуючи Твена, а вже 21 квітня запевнив "луганських упирів", що він легітимний і нікуди не пішов.

Але очевидно одне, Тука мав довгий конфлікт з місцевими елітами через свою кадрову політику, на що не могли не звернути увагу в Адміністрації Президента.

Та й вочевидь він не упорався, став заручником обставин через незнання місцевих розкладів. Також очевидно, що Тука підпав під вплив одної з груп на Банковій, яка йому "порадила" дружити з донецько-запорізьким Андрієм Альошею, якого охрестили "смотрящим" за Луганщиною від Януковича-молодшого.

Все це викликало незадоволення інших центрів впливу на Банковій та спонукало до рішення про звільнення.

Гарбуз був єдиним з нардепів, який критикував Туку за кадрову політику, та навіть вирішив звернутися до Адміністрації Президента, заявляючи про те, що луганчанам встромили у спину ножа.

Але він все одно дуже обережно повів себе у цій справі і не нагнітав пристрастей у ЗМІ. Гарбуз взагалі-то політик не дуже медійний та й маловідомий на всеукраїнському рівні.

Чи впорається Гарбуз з тими проблемами області, які тепер зняли з відповідальності Туки.

Довідка: Гарбуз Юрій Григорович (округ №114, Станиця Луганська, Луганська область), самовисуванець, народний депутат фракції БПП "Солідарність".

Офіційна біографія

Народився 18 листопада 1971 року в смт Мілове. Починав трудову діяльність вчителем в сільській школі. У 2006 році здобув вищу освіту в Луганському аграрному університеті за спеціальністю "менеджер-економіст". Керував приватним фермерським господарством, в 2003-2005 роках - директор Луганського обласного комунального закладу "Козачий кінний театр" у Міловому.

У 2005-2006 роках очолював Марківську райдержадміністрацію, потім до 2010 року, був головою Марківської райради. При Януковичі Гарбуз втратив керівні посади. З 2012 року працював головою фермерського господарства. У січні 2014 року  тодішній ще президент Віктор Янукович несподівано призначив Гарбуза головою Міловський райдержадміністрації Луганської області. Однак уже у квітні указом в.о. глави Президента Олександром Турчиновим Гарбуз був знятий з посади голови РДА, але став радником нового губернатора Луганщини  Ірини Верігіної, яка очолює луганський осередок "Батьківщини".

На парламентських виборах 2014 року Гарбуз переміг на окрузі №114, на якому балотувався як самовисуванець, набравши 25,56% голосів. Друге місце зайняв Тигран Кочарян з "Сильної України", який отримав 17,87% голосів. Третє місце - у переможця даного округу на парламентських виборах Валерія Мошенського, який набрав 15,78%. Оскільки даний округ в зв'язку з захопленням частини Луганської території терористами є неповним, Гарбузу вистачило 6580 голосів, щоб святкувати перемогу.

Дмитро Петрак. Джерело: depo.ua

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство