Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Якою буде нова коаліція Порошенка

Пятница, 24 Октября 2014, 13:30
Більшість у Верховній Раді VIII скликання сформують президентська партія, «Народний фронт», номінально незалежні мажоритарними та «Самопоміч»

Фото: newsper.ne

Під час вчорашнього візиту в Одесу глава держави Петро Порошенко заявив, що вже 27-28 жовтня, тобто в наступі після виборів кілька днів, буде створена нова парламентська коаліція. Це означає, що попередні домовленості з можливим учасниками цього союзу вже досягнуті. За даними "ДС" до пропрезидентської більшості у Верховні Раді VIII скликання увійдуть "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч" львівського мера Андрія Садового та позафракційні депутати, обрані в мажоритарних округах різних регіонів. При цьому, Арсеній Яценюк залишиться в кріслі прем"єра, однак його команді доведеться віддати посаду голови парламенту партії президента.

Точно відомо, що свою посаду збереже Арсеній Яценюк - це головна умова участі "Народного фронту" у формування парламентської більшості. Разом з тим, "Блок Петра Порошенка" на правах найрейтинговішої партії, наполягає на тому, щоб його представник зайняв крісло голови Верховної Ради замість Олександра Турчинова

Головна умова, яку зараз ставить всім своїм політичним партнерам президент – короткий термін створення нової коаліції. Це вкрай необхідно Порошенку для того, щоб продемонструвати, що він контролює ситуацію в країні і саме йому належить ініціатива з організації масштабного реформування країни. Крім того, глава держави хоче продемонструвати російській владі, що, попри всі її намагання розхитати ситуацію в Україні, вплив Банкової здатен цьому протидіяти.

Що ж до критеріїв підбору партнерів для нового парламентського союзу, то вони залишаються незмінними. Тобто, до складу коаліції увійдуть лише чітко орієнтовані на зближення з ЄС сили – "Народний фронт", з якими президент співпрацює і зараз, "Самопоміч", яка, за даними останніх опитувань, проходить в Раду, а також депутати-мажоритарники, в пасиві яких немає гучних скандалів, здатних дискредитувати парламентську більшість в цілому. Загалом президентська команда сподівається зібрати під своїми стягами 260-270 голосів. Крім того, продовжуються переговори з "Батьківщиною", як на рівні керівництва, так і окремих осіб. Тому, не можна виключати, що коаліція отримає додаткові голоси і за рахунок цієї політичної сили. 

Що ж до розподілу посад, то це питання поки знаходиться на стадії обговорення, а основний етап його вирішення розпочнеться лише тоді, коли партії точно знатимуть кількість отриманих на виборах депутатських мандатів. Однак, точно відомо, що свою посаду збереже Арсеній Яценюк – це головна умова участі "Народного фронту" у формування парламентської більшості. Разом з тим, "Блок Петра Порошенка" на правах найрейтинговішої партії, наполягає на тому, щоб його представник зайняв крісло голови Верховної Ради замість Олександра Турчинова. І ця вимога, швидше за все, буде задоволена.