Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Януковичу не вистачає бойовиків

Понедельник, 14 Июля 2014, 20:17
Колишній президент мріє розморозити свої закордонні рахунки, щоб підняти зарплату терористам на Донбасі

 

Віктор Янукович вирішив оскаржити санкції ЄС, відповідно до яких були заблоковані банківські рахунки, підконтрольні сім"ї колишнього президента. Про це сьогодні заявив "рупор" Кремля – сайт РІА "Новости".

За даними цього ЗМІ, скаргу на санкції Брюселю до Європейського суду також подав колишній глава уряду Микола Азаров. Однак, шансів на успіх у колишніх перших осіб держави в цій справі не так багато. Оскільки розслідування причетності Януковича та Азарова до масштабних фінансових зловживань та відмивання грошей ще не закінчено. Крім того, ЄС застосував персональні санкції щодо колишніх високопосадовців України в рамках діючого європейського законодавства. І поспіх сім"ї Януковича, з яким її представники намагаються повернути накрадене, пояснюється лише одним – бажанням збільшити дотації терористам, які воюють на Донбасі.

Оскаржувати санкції ЄС сім"я Януковича планувала ще на початку червня. Однак, відповідний позов, згідно повідомлення РІА "Новости", поданий лише зараз. Швидше за все, це пов"язано з тим, що старший син колишнього президента Олександр Янукович, (підконтрольна йому корпорація "МАКО" також відчула на собі дію санкцій) ретельно вивчав всі юридичні тонкощі справи. Однак, перспективи в цього судового позову до Європейського суду виглядають не вельми оптимістично.

Так, за оцінкою старшого партнера юридичної компанії "Кравець і партнери" Ростислава Кравця, Віктору Януковичу та його родичам не варто розраховувати на успіх в цій апеляції. "Країни-члени Євросоюзу відповідно до норм чинного законодавства співдружності можуть приймати рішення щодо обмеження перебування на своїй території осіб що можуть бути причетні до корупції та фінансуванню тероризму", - підкреслив експерт. Тобто, колишній президент намагається оскаржити існуюче в ЄС законодавство, що саме по собі є абсурдом. Крім того, за словами Кравця, санкції стосовно арешту рахунків чи майна Віктора Януковича та членів його родини "навряд чи будуть скасовані до проведення повного та всебічного розслідування стосовно джерел коштів за які було придбано це майно, а також коштів що знаходяться на рахунках у фінансових установах". А таке розслідування, як показує досвід колишнього прем"єр-міністра Павла Лазаренка, може затягнутися на довгі роки.

Навряд чи ці обставини невідомі родині президента-втікача. Відтак, виникає питання, чому вона оформила згаданий позов до Європейського суду? Версій, які б пояснювали логіку таких дій, може бути кілька. Версія перша: це банальна інформаційна маніпуляція Кремля для того, щоб подразнити Київ та Брюсель. Адже, в самому ЄСПЛ поки не змогли підтвердити, чи є такий позов від Януковичів взагалі. 

Версія друга: позов дійсно є і з його допомогою Янукович намагається дати сигнал своїй бюрократичній раті в Україні, що, мовляв, я ще можу повернутися, адже за мною Росія і бойовики, яких наразі не знищено повністю. Власне, відмова нової влади від проведення системної люстрації, відкритого розслідування зловживань багатьох колишніх і ще більшої кількості працюючих чиновників, зберігає сприятливі умови для такого повернення Віктора Януковича. Звичайно, що в буквальному розумінні цього вже не станеться. Але вибудувана ним система продовжує працювати. Через що, зокрема, Україна і не отримує більш серйозну підтримку Заходу у війні з Росією. 

Версія третя: Віктор Янукович остаточно втратив зв'язок з реальністю і вірить у те, що зможе оскаржити санкції ЄС, його рахунки будуть розблоковані і він отримає додатковий фінансовий ресурс для нарощування сил бойовиків-сепаратистів на Донбасі. Власне, те, що президент-втікач мріє про це, немає жодних сумнівів. Як і те, що саме з його кишені, а також кишень його найближчого оточення йдуть гроші на оснащення та "оплату праці" терористів на сході України. Питання в іншому: чому Генпрокуратура та МВС зволікають з перевіркою та арештом близьких до Віктора Януковича людей та компаній, які залишаються в Україні та можуть мати відношення до фінансування терористів