Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Яценюк вважає, що "гуманітарний конвой" Росії - це фейк

Пятница, 22 Августа 2014, 18:10
Прем'єр-міністр порівняв росіян з монголо-татарами, але все ще готовий сідати з ними за стіл переговорів

Сьогодні прем"єр-міністр Арсеній Яценюк дав прес-конференцію вітчизняним ЗМІ. "ДС" пропонує десятку найцікавіших цитат глави уряду 

1. Про "гуманітарний конвой" з РФ: "Цікава статистика - в одному з КАМАЗів, які можуть провозити по 25 тонн, знайшли аж 800 кілограмів чаю. Усі інші були завантажені максимум на вісім тонн.  Ситуацією із гуманітарним конвоєм російська влада намагається відвернути увагу світової громадськості від збитого над Донбасом літака "Малайзійських авіаліній". Це фейк, це брехня і це така геббельсівська пропаганда російською мовою. Раніше монголо-татарське іго на конях заскакувало до нас. Зараз із Росії заїздять на КАМАЗах і танках".

2. Про скорочення споживання газу: "За останній час Україна  скоротила споживання газу на 30%. Я приймаю, що частина скорочена у зв"язку з військовими діями. Де пішло скорочення - це громадяни,  найбільша частина -  це західна і центральна Україні. Наші заходи стали ефективними".

3. Про олігархів: "Я вимагаю від українських  олігархів -   вони повинні усвідомити свою відповідальність за долю України. Був час заробляти,  тепер прийшов час гроші віддавати. Це їх обов"язок. Олігархи були щасливі з ухваленого закону та залюбки платять  нові податки, які давно потрібно  було платити".

4. Про падіння гривні: "Як людина, яка має відношення до економіки, при цих трьох умовах я бачу курс не вище 12 грн/$, коли стабілізується ситуація. Сьогодні я мав розмову з Нацбанком. НБУ збільшив золото-валютні резерви на $210 млн. Ми не витратили жодної копійки. У нас $16 млрд золотовалютних резервів. Якщо отримаємо, кредит від МВФ - це збільшить "подушку безпеки" на $2 млрд. Якщо виборемо мир, ситуація зразу заспокоїться".

5. Про співпрацю з МВФ: "29 серпня  Рада директорів МВФ розглянуть рішення про надання Україні другого траншу. Повірте, наші  поки що географічні сусіди не  дуже задоволені, що Україна має програму  з МВФ, і вони активно працюють, щоб не дати Україні дихати. Сподіваюсь на те, що наступний транш Рада директорів виділить. Це близько  2 млрд дол. США".

6. Про ратифікацію угоди про асоціацію з ЄС: "Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде ратифікована Верховною радою у вересні. У цьому немає жодних сумнівів. Все готове. Цей склад парламенту ратифікує її у вересні. Будуть сидіти у парламенті, доки не буде на табло 226 голосів. Росія намагалася загальмувати цей процес, стверджуючи, наче це заважає її економіці, хоча насправді це не так. Її економіці заважає лише військова агресія".

7. Про судовий позов проти Росії: "Україна подала до Європейського суду два блоки позовів на загальну суму відшкодування більше 1 трильйона.Ми найняли провідні світові компанії,  які мають серйозний досвід юридичної  боротьби за свої права,  щоб наші приватні компанії судилися з Росією за кожним  фактом конфіскації і крадіжки українського майна.

8. Про майбутні переговори з Владіміром Путіним у Мінську: Мозком я розумію, що треба розмовляти, серцем я не можу зрозуміти, як із ними можна сідати за стіл переговорів. Треба використати всі засоби й методи, щоб зупинити російську військову агресію".

9. Про формування нової парламентської коаліції: "Як прем'єр-міністр, вже зараз звертаюся до усіх учасників політичного процесу: перед парламентськими виборами підписати угоду про формування нової парламентської коаліції. Для того, щоб була більшість у парламенті, приймемо правильне рішення. Всі повинні іти єдиним об'єднаним фронтом".

10. Про покращення: "Скорочено 25 тисяч неефективних чиновників, значно знижені витрати на утримання апарату. Розпродані державні автопарки та заборонені чартерні перельоти. Кабміну вдалося вперше за 23 роки розпочати важливу реформу в сфері енергетики, зокрема – реформу ГТС. Уряд ініціював скорочення кількості податків з 22 до 9 і сподіваюсь, що цей склад парламенту затвердить цей закон. Також зараз Україна знаходиться у фінальній стадії безвізового режиму з ЄС. Готується створення Національного антикорупційного бюро, а в наступну середу в уряді разом з науковцями буде презентовано лаконічний план розвитку країни".