Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Яценюк переграв Порошенка. Сьогодні

Четверг, 24 Июля 2014, 18:25
Команда Порошенка тепер має або ставити свого прем’єра, або всю виборчу кампанію відбиватися від звинувачень у боягузтві

Після розвалу коаліції, яку розіграли "Свобода", "УДАР" і особисто Петро Порошенко можна було очікувати, що Яценюк змириться з роллю такого собі хлопчика для биття. Але він, спільно зі спікером Олександром Турчиновим вирішили зіграти ва-банк. Так, Яценюк звинуватив Порошенка в тому, що через нього українські БТРи завтра не будуть заправлені, бо немає грошей. А Турчинов запропонував "УДАРу" виставити технічного прем'єра.

Як буде розвиватися ситуація далі?

Варіант 1. Порошенко знайде технічного прем'єра (якого-небудь Єханурова). Але тепер він все одно персонально відповідатиме за нього. Тобто він повинен буде говорити про зменшення соцзабезпечення, про газ і т.д. Для виборчої стратегії - це дуже складний момент, бо технологи розраховували на спаленого Яценюка. Персональна відповідальність Порошенка за економічні негаразди не входили в їхню стратегію.

Варіант 2. Яценюк залишиться прем'єром. І до виборів буде героїчно боротися з продажними "УДАРом", Кличком, Порошенком і т.д. Цей варіант ще гірший для Порошенка.

Варіант 3. Порошенко запропонує Яценюку очолити список його політичної сили, щоб об'єднати всі демократичні сили проти ворога. І тут невідомо, що попросить взамін Яценюк.

Як це не парадоксально, але шахова вилка, яку приготував Порошенко Яценюку, несподівано обернулася проти нього. Що буде робити Порошенко? І в першому і в другому варіанті найгірший сценарій, який може бути, це якщо СБУ почне шукати економічні злочини в уряді Яценюка. І це виглядатиме як помста.

Не слід також забувати, що до виборів ще три місяці. А людська пам'ять ніколи не тримає в голові такі довгі часові проміжки. Тому, поки це лише перший випад. Це розминка боєм. Війна тільки починається.