Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Яценюк залишиться прем’єром навіть якщо коаліція не буде створена

Среда, 29 Октября 2014, 14:00
Відповідно до Конституції України лідер «Народного фронту» може зберігати діючий уряд без змін протягом року

Фото: УНИАН

Кабінет міністрів Арсенія Яценюка продовжить роботу навіть у випадку, якщо переговори "Народного фронту" та "Блоку Петра Порошенка" затягнуться на довгі місяці. Це випливає з чинного Основного закону, який наділяє і парламент, і працюючий склад Кабінету міністрів роком недоторканості. Це в коментарі "ДС" підтвердив і авторитетний правник та депутат 4-скликань Юрій Ключковський.

"Відповідно до статті 115 Конституції, уряд складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України. Власне таку ситуацію маємо зараз. Але, ця ж стаття вказує, що Кабмін має продовжити виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів", - констатує експерт. При цьому він звертає увагу на іншу норму Закону – 83 статтю, яка виділяє парламенту лише місяць на формування коаліції та нового уряду, яка зараз не працює.  

 "Відповідно до 90-ї статті Конституції, президент не може розпустити парламент, обраний на позачергових виборах (а саме таким було голосування 26 жовтня), протягом року після початку його роботи", - відзначив Ключковський. Таким чином, уряд Яценюка зможе спокійно продовжувати роботу, навіть якщо коаліційні переговори триватимуть кілька місяців чи навіть рік.