Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Яценюк запропонував Порошенку призначити прем’єром Гройсмана

Среда, 29 Октября 2014, 14:50
Після ознайомлення з проектом коаліційної угоди від «БПП» представники команди прем’єра озвучили пропозицію призначити прем’єром Володимира Гройсмана

Фото: ukranews.com

За джерелами "ДС", після дискусії представники "Блоку Петра Порошенка" від пропозиції призначити главою Кабміну близького до Президента віце-прем'єра Володимира Гройсмана відмовилися.

Як писала "ДС", у проекті коаліційної угоди, запропонованої "Блоком Петра Порошенка", міститься низка недоречностей, які не сприятимуть здійсненню реформ. Зокрема, уряд у своїх діях стає дуже залежним від рішень коаліції. Наприклад, у випадку, якщо Кабінет Міністрів не може узгодити з коаліцією основні макроекономічні показники та показники державного бюджету під час обговорення Бюджетної декларації, уряд зобов'язаний піти у відставку, а коаліція сформувати новий Кабінет Міністрів.

Крім того, стратегічні питання реформ пропонується вирішувати на рівні Національної ради реформ, функції якої не передбачені Конституцією.

У свою чергу прем'єр Арсеній Яценюк запропонував свій варіант формування уряду та проект коаліційної угоди. Виступаючи на засіданні уряду, він наголосив, що склад Кабміну має формуватися на принципах Європейської комісії, а коаліція має отримати назву "Європейська Україна".