Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Онлайн-конференція "ДС" "Як державне медичне страхування запрацює в Україні?" (ВІДЕО)

Четверг, 28 Марта 2019, 07:55
Наш гість: Олег Петренко, голова Національної служби здоров'я України

Цього року базовий тариф на оплату послуг первинної медичної допомоги складає 370 грн на людину на рік. Розпоряджається цими коштами Національна служба здоров'я України - національний страховик, який укладає договори із закладами охорони здоров'я та закуповує у них послуги з медичного обслуговування українців.

Саме НСЗУ моніторить, які медичні послуги та ліки потрібні українцям, контролює якість надання цих послуг, розробляє проекти медичних гарантій та тарифи на послуги, відшкодовує вартість препаратів за програмою "Доступні ліки".

Сьогодні Нацслужба здоров'я розподіляє кошти на первинну медичну допомогу - відповідні угоди підписано з 99% комунальних закладів. А вже з наступного року через угоди з НСЗУ фінансуватиметься надання медичних послуг на всіх рівнях. З квітня цього року запрацює електронний рецепт, завдяки якому Нацслужба здоров'я почне відшкодовувати аптекам вартість препаратів за програмою "Доступні ліки".

Які наступні зміни в системі фінансування охорони здоров'я впроваджуватиме НСЗУ? Як розробляють тарифи на медичні послуги і чи доведеться українцям доплачувати за лікування з власної кишені? Які послуги входять до гарантованого державою медичного пакета та як часто перелік цих послуг переглядатимуть? Як контролюватиметься якість надання медичних послуг і коли в країні запрацює електронна система охорони здоров'я?

Про це ми поговоримо з головою Нацслужби здоров'я Олегом Петренком. Якщо вас теж турбує ця тема, ставте питання просто тут і зараз.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество

 

загрузка...