Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи повторить хресна хода "русского міра" долю гей-параду

Понедельник, 25 Июля 2016, 15:30
Бажанню націоналістів та гундяєвців перетворити "хресну ходу" УПЦ МП на побоїще цілком здатні завадити кілька тисяч правоохоронців

Фото: lampada.lutsk.ua

Денис Гонтар, ДеПо

Схоже, столична влада зайняла банальну позицію спостерігачів у питанні хресної ходи, що 27 липня має дістатися Києва.

Нещодавно деякі нардепи навіть закликали мера Кличка звернутися до суду, щоб заборонити марш "русского міра" у столиці.

Втім, очільник міста з 18 до 25 липня був у відпустці і навряд чи думав про усілякі хресні ходи УПЦ МП, а за два дні, що залишилися до їхнього приходу у Київ, вже ніхто не встигне заборонити дану акцію.

Очільникам столиці слід повчитися спритності у своїх колег з Борисполя, які заборонили ходу "русского міра" у своєму місті, щоб уникнути усіляких провокацій.

З іншого боку на хресній ході продовжують піаритися представники ОУН та інших націоналістичних рухів, які обіцяють "теплу" зустріч для прибічників УПЦ МП.

Багато хто побоюється, що "хресна хода УПЦ МП" може перетворитися на побоїще. Втім, імовірність такого сценарію не така вже й висока, якщо згадати останні акції націоналістів, які перетворилися в підсумку на пшик.

Наприклад, наприкінці червня представники ОУН на чолі з їхнім лідером Миколою Коханівським обіцяли знести пам'ятник червоному командиру Щорсу на бульварі Шевченка. Тоді перед анонсованою акцією охороняти пам'ятник приїхало кілька сотень правоохоронців. Націоналісти вимушені були піти на відтермінування знищення Щорса на коні, мовляв, почекаємо поки столична влада сама його демонтує. 

Попіаритися на ході "русского міра" хочуть і у "Правому секторі", мовляв, якщо влада не заборонить цей марш, вони будуть самі реагувати. Одним словом, багато рухів, що позиціонують себе, як націоналісти, анонсують "яскраву" зустріч хресної ходи УПЦ МП.

Хоча такі анонси усі вони давали і перед Маршем рівності, що пройшов 12 червня у Києві. Тоді націоналісти з піною біля рота кричали, що будуть гамселити учасників гей-параду. Але кілька тисяч правоохоронців тоді просто оточили Марш рівності у кільце і націоналісти лише спостерігали з боку.

У МВС вже заявили, що ходу "русского міра" в Києві охоронятимуть 4,5 тис. поліцейських. І якщо поліція спрацює злагоджено і відповідально, послідовники Московського патріархату можуть особливо не сподіватися, що їм таки начистять пики. Звісно, "хресна хода" УПЦ МП це захід дещо масштабніший за марш рівності та й обурення в пересічних українців викликає значно більше, але й відбуватиметься вона у самий розпал періоду відпусток, коли мало які політичні акції здатні надто вже збудити навіть затятих активістів.

Безумовно, до охорони правопорядку під час хресної ходи підключаться і спецслужби, адже на відміну від гей-параду захід за участю представників "русского міра" може містити купу провокацій. 

Звісно, "хресна хода" гундяєвців стане черговим викликом для українських правоохоронців і спецслужб, але, якщо вони не поставляться до своєї роботи не надто розслаблено, результат ходи "русского міра" буде значно скромнішим навіть у порівнянні з інформаційною хвилею, яка нагнітається перед цим дійством.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество