Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи з'являться в Україні "мученики за канонічне православ'я"

Среда, 20 Мая 2015, 14:51
На конференції ОБСЄ, присвяченій боротьбі з нетерпимістю та дискримінацією, представник РПЦ черговий раз звинуватив Україну в утисках стосовно УПЦ МП

Фото: ipc-evpatoria.org

За словами о. Дмитра Сафонова, з України змушені втікати десятки священиків, рятуючись від насильства. Представник ОВЦС МП заявив, що під загрозою - не тільки майно, а саме життя священиків та їхніх сімей.

Щоправда, вказати точну кількість втікачів від "переслідувань за конфесійною ознакою, доповідач не зміг. "Десятки" - оце й все. Щоправда, загальна кількість "захоплених" храмів на території України дорівнює, за його словами, 19. Тобто навіть якщо втекли всі, кого видворили з парафії, все одно "десятки" - якось заміцно сказано.

Звісно, є ще біженці з району бойових дій. І тут статистика, нарешті, "така як вам треба". І священики тікають, і храми зруйновані - "храми УПЦ МП", зрозуміло. Всі решту, треба думати, снаряди обминають і вони стоять як новенькі. Без жартів: ще зовсім недавно ходили соцмережами чутки про те, що "руйнують саме храми УПЦ МП", а "уніатські" не чіпають, фото додавалося. І оці "втікачі від утисків" також витискають сльозу чи праведний гнів. А про тих греко-католиків та "кп-шників", яких доводилося визволяти з підвалів "православної армії" анічичирк. Тим паче щодо протестантів, чия доля часом буває навіть сумнішою.

Ні, про всі ці "утиски на Сході" ані представнику ОВЦС МП, ані навіть митрополиту Антонію, керуючому справами Київської митрополії, не спало на думку повідомити ані в Страсбурзі, ані у Відні. Їм більше розходиться про 77 понищених храмів УПЦ МП, ніж про долю співвітчизників, якою б там не була їхня конфесійна належність. "Жертвою" "релігійної війни" в Україні є саме УПЦ МП - і представники МП, як і їхні контрагенти в Україні кричатимуть про це на весь світ.

А що їм робити? Не визнавати ж, що самі доклали руку до розв'язування цієї війни, вкладаючи в голови "руський мир" під не дуже товстим шаром православного благолєпія.

Єдине, чого до цих пір не вистачає апологетам "страждань канонічних православних" - справжніх, фактичних жертв-мучеників. Біженців ще можна організувати - кого приманити на парафію на Воробйових горах, кому просто дати можливість втекти з-під обстрілів. Але масової еміграції священиків УПЦ МП в такий спосіб не забезпечиш - привабливих пропозицій на всіх не вистачить. А біженцями, як і зруйнованими храмами в зоні бойових дій нікого не здивуєш і не шокуєш - все одно зруйнована школа чи навіть житлова багатоповерхівка виглядають страшніше.

Взагалі, про "релегійну війну в Україні" у Московській патріархії говорять так давно, а видимих жертв саме релігійної ворожнечі, на щастя, все нема. Аби і далі виглядати переконливими у своїх розповідях про "утиски канонічних православних в Україні" можуть знадобитися аргументи, сильніші на храми, зруйновані в зоні бойових дій чи кілька парафій-перебіжчиків на решті території. Тобто можуть знадобитися справжні, безсумнівні "мученики за віру".

Теги: #УПЦ МП