Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи знищать голлівудські діви кар'єру Еттінгера

Четверг, 2 Октября 2014, 19:00
Скандальні висловлювання еврокомісара щодо розумових здібностей VIP-користувачів інтернету свідчать про нерозуміння ним проблем цифрового суспільства

Коллаж: "ДС"

Не встиг Гюнтер Еттінгер обжитись на новій для себе посаді комісара ЄС з питань інформаційного суспільства, на нього вже чекали неприємності. В пресі навіть залунали сумніви щодо його відповідності зайнятій посаді. Свиню комісару підклали зірки сцени і екрану, які стали жертвами викрадення пікантних фото з мережного сховища даних ICloud. Хакери зламали сховище і зробили надбанням мережі фото ню Ріанни, Дженніфер Лоуренс, Кім Кардашьян та інших зірок, які не звикли до того, що публічне демонстрування їхніх тіл не приносить їм жодного цента.

Замість того, щоби поспівчувати бідним зіркам і закликати всі кари земні і небесні на голови хакерів, Еттінгер заявив: "Якщо зірка настільки тупа, що фотографує себе голяка і викладає фото в Інтернет, то їй не слід чекати, що ми її захистимо. Є межа, до якого можна захищати людей від їх власної тупості". Додавши, щоправда, що це він напівжартома.

Головне, і, мабуть, найбільш неприємне звинувачення на адресу Еттінгера - в тому, що він не до кінця розуміє проблему з викраденням інформації

У цих словах комісара, безперечно, звучить здоровий глузд. І великої проблеми в тому, що хтось побачив чергову діву роздягненою, він не бачить - врешті решт, на них майже ніколи немає забагато одягу. Дійсно, якщо хтось бачить кайф в тому, аби зберігати на публічних ресурсах - хоч і захищених, проте цілком підданих зламу - власну оголену натуру, то нехай не жаліється, що цю натуру побачили не тільки близькі друзі. Мережні технології зберігання даних остаточно позбавили шматка хліба папарацці. Більше не треба витрачати години і дні у полюванні з фотокамерою за черговою знаменитістю - можна просто зламати її аккаунт і витягти звідти таке, чого жоден папарацці не добуде.

Втім, виступ щодо "тупих зірок" викликав шквал обурення з різних боків. Зірки вимагають від комісара вибачень, і заодно збираються вимагати від Google, який недостатньо оперативно видалив "полуничку" з результатів пошуку, мільйонні компенсації. Німецька преса висловлює сумнів щодо професіоналізму і здатності комісара обговорювати "цифрові питання" англійською мовою. І навіть європарламентар від німецької "Піратської партії" замість того, щоб на знак солідарності поплескати комісара по плечу, напустилася на нього з приводу "звинувачення жертв злочину".

Якщо зірка настільки тупа, що фотографує себе голяка і викладає фото в Інтернет, то їй не слід чекати, що ми її захистимо

То в чому ж неправий Еттінгер? В тому, що порадив дівчатам зберігати свої гарненькі голі дупки у більш затишному місці, ніж публічні сховища? Звісно, докір у порушенні правових норм - зокрема, в тому, що комісар звинувачує жертв злочину - це серйозно. Але для того, аби уникнути жертв часом доводиться нагадувати про обережність. Адже недалекість, м'яко кажучи, жертви, яка часто є обов'язковою складовою шахрайства, в даному випадку очевидна. До того ж, звинувачення жертви у дурості - це ще не перекладання відповідальності зі злочинця на жертву.

Головне, і, мабуть, найбільш неприємне звинувачення на адресу Еттінгера - в тому, що він не до кінця розуміє проблему з викраденням інформації. Нехай чергова оголена Ріанна, що з'явилася на просторах Інтернету навіть попри її бажання, - це ще одна цеглинка в її рейтинг популярності. Але так само може бути викрадена і оприлюднена будь-яка інша інформація, яка складає особисту або фінансову таємницю. Проблема викрадення інформації - незалежно від того, зберігається в файлі фото оголеної знаменитості чи податковий звіт - от що мало би опинитися у центрі уваги єврокомісара з питань цифрового суспільства. Бо поки що єдиний висновок, який можна зробити з його виступу: хочеш убезпечити свою інформацію від викрадення - не користуйся Інтернетом.