Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. "Консервовані" омари Путіна, таблоїд "Голос України" та "Валіза на Скорика руку"

Четверг, 22 Сентября 2016, 19:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Мінськ покрито мороком чи "Дипвійна на виснаження"

Серйозні батли в українському інформпросторі сьогодні, безумовно, точаться навколо погодженого Тристоронньою контактною групою у Мінську свіжого документу про розведення сторін уздовж лінії зіткнення на Донбасі та виділення на території конфлікту на трьох "зон безпеки". "Мінськ знову покрито мороком", - торочать одні, аргументуючи свою позицію тим, що досі Путін жодні взяті на себе зобов'язані ніколи не виконував. Їм відповідають миттєво: "На Донбасі реально йде війна на виснаження, а у Мінську - дипвійна на виснаження". А те, що на дипломатичному фронті у нашої країні є помітні просування вперед, посилаються на останню новину з Вашингтону. Де Палата представників Конгресу США ухвалила закон про підтримку України, в який входять надання летального зброї, продовження санкцій, боротьба в інформаційній війні та заборона на визнання російської окупації Криму. Хоча скепсис все ж таки бере поки гору.

Київська презентація путінських "консервованих" омарів

Натомість спостережливі інтернет-користувачі звернули увагу на менш помічену широким загалом подію. А саме: на Міжнародний економічний форум, що відбувся у Києві і на якому його учасники прийняли резолюцію із закликом до української влади ініціювати відновлення економічних відносин із Росією. Хедлайнерами зібрання стали нардеп Безбах, який є близьким соратником "шанувальника відновлених зв'язків", олігарха Пінчука, відомий своїми проросійськими поглядами екс-міністр економіки Суслов та депутат Європарламенту Лоренціо Ребега, який, як виявилось, входить у фракцію ультраправих прихильників Путіна "Європа націй і свобод". Дивлячись на іжу, яку подавали на фуршеті після форуму, у соцмережах сперечалися, чого було більше на цій прокремлівській презентації - путінських "консервованих" омарів чи "консервованих" трюфелів? Судячи з усього, в цій суперечці перемогла дружба.

Друкована "дошка ганьби"

В українському сегменті Інтернету жваво відреагували на важливу подію з внутрішньополітичного життя - сьогодні на сайті Верховної Ради і в парламентській газеті "Голос України" оприлюднили прізвища народних депутатів, які не прийшли на засідання парламенту напередодні і тих, хто був присутній, але не голосував. Висновок соцмереж, в принципі, невтішний: на прогульників ця друкована "дошка ганьби" навряд чи подіє. Але креативного гумору з приводу цієї новини у Мережі вистачає.

"Валіза на Скорика руку"

Ще однією подією, що збурила українську блогосферу, стала одеська прес-конференція генпрокурора Юрія Луценка, на якій він повідомив про намір зняти депутатську недоторканність з нардепа від "Опозиційного блоку" Миколи Скорика. Той, на думку слідства, причетний не лише до побиття одеських демонстрантів під час Євромайдану, а й відіграв особливу роль в організації сепаратистського руху в Одесі. Втім, у соцмережах тотально панує впевненість, що Скорик не потрапить у СІЗО, а втече з країни, як і всі його попередники. В Мережі навіть приймаються ставки на предмет куди та коли цей одеський персонаж почимчикує. Через що з'явився новий інтернет-мем "Валіза на Скорика руку".

Прогиб перед Держдепом на вимогу Джолі або "Що за западло?!"

Глобальна жалоба розпочалася в українському інформпросторі с приводу сьогоднішнього рішення Київради заборонити продаж алкоголю у магазинах із 23:00 до 10:00. Дехто навіть знайшов у цьому "руку Дяді Сема". Мовляв, це Київ спеціально прогнувся перед Держдепом на вимогу Анджеліни Джолі, щоб відвернути увагу української громадськості від її гучного розлучення із Бредом Піттом. А відомий блогер Євген Манженко не стримався та виклав свій сум та варіант виходу з нього у Мережу, як і личить творчій інтелігенції, у віршованій формі: 

Заборонили в Києві продавать бухло
Після одинадцятої. Що за западло?!
Вам моя порада, як порятуватись -
Вже до одинадцятої треба накидатись!

Больше о событиях в Украине и мире читайте в рубрике Общество