Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Православний робот Фєдя та Нульовий камінг-аут

Вторник, 11 Октября 2016, 19:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

Чорна доба на фронті

Різке збільшення вогневої активності терористів на Донбасі стало головною темою інтернет-обговорень сьогоднішнього дня. Зазвичай йде суха констатація факту: "найгарячіша" бойова ситуація склалася на Маріупольському напрямку, де зафіксовано майже три десятки порушень режиму припинення вогню з боку бойовиків. І як наслідок - двоє загиблих, вісім поранених, троє контужених... Таких відчутних втрат серед наших військових у зоні АТО давно вже не було. Відтак минулу добу українські користувачі Інтернету визнають "чорною", а також сумують за загиблими, бажають пораненим швидкого одужання, а решті українських бійців - триматися. Спроби "зрадофілії" з цього приводу у соцмережах українці намагаються загасити в зародку, а настійливі російські боти баняться більш нещадно, ніж зазвичай.

Турецький міраж Путіна

Не менш прискіпливо в українському інформпросторі слідкували за візитом до Туреччини того персонажу, хто, власне, й винен в останньому загостренні на Донбасі. Йдеться, звісно, про Путіна, який відвідав свого донедавна ворога Ердогана, до якого тепер активно набивається у друзі. Першими реакціями українських соцмереж на рішення про відновлення будівництва "Турецького потоку" були близькі до паніки. Але коли в бій вступили поважні експерти, які все розклали по полицях, негативні емоції українців швидко змінилися на суцільний позитив. Адже стало зрозуміло, що ми маємо справу із черговим та економічно недолугим прожектом із захмарною вартістю у мінімум $12 млрд. На що у Росії, як відомо, "дєнєг нєт". Натомість багато-хто похвалив Ердогана за те, що намалювавши мрійнику Путіну красиві турецькі міражі, турецький президент таки всунув росіянам свої помідори, мандарини та персики, на які Москва ввела санкції після епохального "удару ножем у спину" - збиття турками російського військового літака. Через що у соцмережах народився новий жарт: "Вдова російського пілота попросила Путіна дозволити ввезення турецьких персиків і мандаринів".

Православний робот Фєдя

Ще більше потішила український сегмент Інтернету інша новина, яка прийшла з Росії. Виявляється, незабаром в рамках другого Міжнародного православного студентського форуму відбудеться презентація нової розробки російських вчених - "космічного" робота на ймення FEDOR (Final Experimental Demonstration Object Research). А представляти це диво техніки буде не аби хто, а Московський патріарх Кіріл (Гундяєв). "У мене єдине питання: а що буде цей мотлох робити на МКС? Через специфіку станції і тотальної марності цього рогозинського буратіни, його можна тільки до зовнішньої сторони корпусу прикріпити...типу швейцара", - кепкують у соцмережах саркастично налаштовані користувачі. І додають: "Головне в купіль не занурюйте, а то Фєдя не витримає божої благодаті".

Нульовий камінг-аут

Сьогодні facebook-інтелектуали сподівалися на диво, адже саме 11 жовтня в усьому світі відзначають День камінг-ауту, коли геї та лесбійки відкрито, публічно та добровільно повідомляють про свою сексуальну орієнтацію. Але дива не сталося: ні політики, ні представники шоу-бізнесу не знайшли в собі сил "вийти з шафи". Хоча справжня сексуальна орієнтація багатьох з них вже давно не є особливим секретом. Але, як підкреслили деякі оптимістично налаштовані інтернет-користувачі, сказати, що ти гей - це не з тарифами боротися, хоча колись це обов'язково відбудеться. "Український камінг-аут, як багато-що в нашій країні, виявився нульовим", - так підсумували у соцмережах песимісти.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество