Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.Scriptum. Свято на вулиці "зрадофілів" і як "паляться" на транші МВФ

Четверг, 15 Сентября 2016, 20:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" починає нову рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Нова хвороба "Ероштайнмаєрфобія"

Суцільна "зрада" охопила український інформпростір під час візиту в нашу країну міністрів закордонних справ Франції і Німеччини Еро та Штайнмаєра. Після представлення ними кремлівського, по суті, плану "З початку - стільці (тобто вибори і спецстатус окупованого Донбасу), а потім - гроші (тобто відновлення контролю Україною над кордоном)" найлагіднішим епітетом в соцмережах для франко-німецького дипломатичного дуету став "Ероштайнмаєр". Одним словом, на вулиці "зрадофілів" - велике свято. Хоча Україна ще ні на що не погодилася, а у нас, як завжди, вже кричать про кулуарну здачу державності.

Хто "спалився" на транші МВФ

Новий транш від МВФ, що відкриває перед Україною нові інвестиційні можливості - ну хіба це не перемога? Ні, деякі так не вважають. Наприклад, екс-нардеп від "Свободи" Мірошниченко, певно, згадавши своє навколо спортивне минуле, кепкує, що Порошенку потрібен транш, аби розрахуватися з паралімпійцями. А сам "прем'єр опозиційного уряду" Колесніков взагалі по-вітренківськи врізав правду-матку: МВФ - це глобальне зло. Як тут не згадати про реакцію рупора Кремля Пєскова, який сьогодні заявив, що виділення Україні нового кредиту МВФ відбулося в порушення правил цієї організації.

Чий мозок порвав фінал Ліги Чемпіонів-2018 у Києві

Ще більше засмутила росіян, при чому від верхів до самих низів, новина про проведення фіналу футбольної Ліги Чемпіонів 2018 року в самому лігві "київської хунти", де, мовляв, "по вулицям ходять одні бойовики". Найбільш пристойні жарти в Рунеті на цю тему - щось в руслі "Порошенко вже канючить гроші на проведення фіналу" (привіт Зеленському) або "заради економії фінал ЛЧ та Євробачення проведуть одночасно". Цю хвилю спробували підхопити і деякі користувачі українського сегменту Інтернету, хоча вона швидко згасла. Все ж таки абсолютна більшість українців - патріоти.

Земля і кубки, Допа і Гєпа

Сьогоднішні обшуки у Харкові у приміщеннях мера Кернеса та будинку матері нардепа Добкіна викликали в соцмережах сплеск ентузіазму у вигляді численних фото жаб та іронічних постів - "Допі і Гєпі" згадали все: і "скучне обличчя", і "золоті лавочки" та багато чого іншого. Що і зрозуміло, бо привід для дій правоохоронців, під час яких, між іншим, також знайдені кубки "легендарного" бійцівського клубу сепаратистів "Оплот", є більш ніж серйозним - слідчі дії відбуваються у зв'язку з кримінальною справою щодо організації схеми з розкрадання 654 га землі на суму 4 млрд. грн.

"Квартирне питання" геть зіпсувало ДемАльянс

Не встиг зійти нанівець "квартирагейт" імені нардепа-анткорупціонера Лещенка, а вже у його близької соратниці по "єврооптимізму" і ДемАлянсу Заліщук також знайшли надлишкові квадратні метри у самісінькому центрі столиці. У соцмережах навіть стебуться, що це - справа рук Сноудена. Та гуляє анекдот із таким саркастичним діалогом: "Яка у вас площа квартири? Ну, скажемо так, я - євро оптиміст". Але сміх сміхом, а з партією ДемАльянс, схоже, виборцям доведеться попрощатися, так з нею близько і не познайомившись.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество