Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Трамп заплутав "зрадофілів", гриби-партизани та Джолі по-українськи

Среда, 21 Сентября 2016, 19:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

"Трампопереляк" чи #Зрада forever

Українські інтернет-користувачі, особливо ті, хто живе у спрощеній системі координат "зрада - перемога", ніяк не можуть визначитися, як врешті решт одним словом охарактеризувати факт відмови Дональда Трампа зустрітися з Петром Порошенком на полях сесії Генасамблеї ООН. Адже зустріч Президента з "другом Путіна" однозначно підняла би настрій всіляких "зрадофілів", які тепер змушені шукати конспірологію, наголошуючи виключно на партійній приналежності Трампа. Мовляв, як же ж так: з демократкою Клінтон Порошенко поговорив, а з кандидатом від Республіканської партії - ні. Одним словом, чергова поразка української дипломатії та короткий пост під популярним тегом #Зрада forever. Хоча обізнані в американських реаліях блогери все ж таки говорять про те, що це відверта помилка штаба Трампа, натомість штаб Клінтон є більш професійним передусім в аспектах міжнародної політики. А більш схильні до сарказму просто вигадали нове визначення - "Трампопереляк", натякаючи на свідоме бажання Трампа уникнути зайвих травм за свою прокремлівську риторику.

Гарні "плотницькі" гриби

Не встигли українські соцмережі охолонути від новини про вбивство у підмосковному ресторані "Вєтєрок" харківського сепаратиста Жиліна, а з "братської" столиці надійшла ще одна звістка для тотальної зловтіхи. На цей раз нагла смерть в московській лікарні наздогнала батьків ватажка "ЛНР" Плотницького, які отруїлися воронезькими грибами. Найбільш співчутливі коментатори-фаталісти клянуть сепаратизм Плотницького, через що його батьки були змушені покинути рідну Буковину, де від тамтешніх грибів давно ніхто не помирав. Ну а решта не обмежує свій веселий настрій, продукуючи підписи на кшталт "Слава українським грибам-партизанам з окупованої Воронежчини" або просто "Гарні "плотницькі" гриби". Та поширюють тематичні фотожаби.


Крах "квартирної Новоросії" Філліпса

"Квартирна" тема не полишає український інформпростір. Але на цей раз в Мережі жваво обговорюють не квадратні метри українських "антикорупціонерів" Лещенка і Заліщук, а придбане одіозним "журналістом" Філліпсом житла у Одесі. Спільний висновок соцмереж однозначний - цю операцію кремлівський "пропагандон" зробив, мабуть, вже даремно, адже сподівання на Одесу як "столицю Новоросії" виявилися, на щастя, нездійсненними. Відтак якщо Путін вже усвідомив крах свого проекту "Новоросія", то його палкий шанувальник наразі переживає свою маленьку поразку - крах своєї "квартирної Новоросії".

Філіппінський президент Дутерте захворів на "азаровщину"

Черговий зашквар відомого демагога, президента Філіппін Родріго Дутерте, напевно, залишився б непоміченим, якби українські інтернет-користувачі не знайшли в цій події суто українські паралелі, до того ж доволі смішні. Отже, після резолюції Європарламенту, в якій критикуються філіппінські методи боротьби з наркоторгівлею, Дутерте заявив наступне: "Я прочитав, що Європейський Союз засуджує мої дії. Скажу їм у відповідь - та пішли ви". Українські соцмережі одразу "порвало": адже з десяток років тому подібна фраза "Дапашліви!", пролунала з вуст тодішнього віце-прем'єра Миколи Азарова у Верховній Раді під час обговорення бюджету (наразі поточний бюджетний процес - також тема важлива і актуальна). Втім, найбільш спостережливі українці все ж таки знайшли одну відмінність: канонічна "азаровщина" відрізнялась від неканонічної у виконання Дутерте лише тим, що під час своєї красномовної заяви останній ще підняв вгору середній палець.

Українізація розлучення Пітта і Джолі

Чи не найбільш обговорювана в українському сегменті Інтернету тема - анонсоване Анджеліною Джолі своє розлучення із Бредом Піттом. В принципі, ця мегановина світської хроніки - у світовому тренді, але українці і тут намагалися знайти суто українські контекст. Одні наполягали на тому, що таким чином Джолі і Пітт намагаються відволікти увагу суспільства від підвищення тарифів, інші ділилися інсайдерською інформацією про те, що Анджеліна вирішила розлучитися з Бредом після того, як той повернувся додому з наклеєними вусами, в капелюсі та на жовтому Ніссані (натяк на орієнтування вбивці Жиліна). А відомий український блогер Андрій Бондар просто дещо перефразував відомий куплет:
Красива жінка незаміжня
Стоїть задумавшись в метро.
В очах печаль - її покинув
Б̶р̶е̶д̶ П̶і̶т̶т̶ Петро.

Больше об интересных событиях в Украине и мире читайте в рубрике Общество