Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

"Новоросія" довела, що вона луб'янська

Понедельник, 17 Августа 2015, 19:31
У знесенні пам'ятників жертвам голодомору є певний символізм - ідеологи проектів "ДЛНР" просто не хочуть бачити перед очима нагадування про свої злочини

Фото: politikus.su

"З метою встановлення історичної справедливості" "влада" ДНР вирішила знести пам'ятники жертвам Голодомору та політичних репресій на території самопроголошеної республіки. За цю ініціативу "народна рада ДНР" проголосувала одноголосно.

Чому саме пам'ятники та пам'ятні знаки саме жертвам радянських репресій та Голодомору завинили перед бойовиками? Чи, може, всі решту питань та проблем вирішені?

"Так отож" - як казав персонаж відомого анекдоту. Зазвичай, активні бойові дії на символічному полі починаються або стихійно, на хвилі народної жаги до змін - як то сталося з пам'ятниками Леніну під час та відразу після Революції Гідності. Але частіше трапляються випадки, коли влада змушена імітувати цей "народний ентузіазм", і це трапляється саме тоді, коли на всіх решті - реальних - фронтах жодних перспектив немає і виникає необхідність "підігріти" публіку якимось "спаленням у зображенні". Пам'ятники жертвам радянського режиму - просто єдине, що є на території Лугандонії питомо українського і до того ж антирадянського. Тому в якості символічного руйнування ці пам'ятники - ідеальні кандидати на ритуальне жертвоприношення.

У цьому сюжеті проект Новоросія - вольно чи невольно - постає перед нами тим, чим він є насправді. Дрібним і підленьким чекістським реваншем

Це також символічно об'єднує ДНР з Росією, яка також останнім часом впала в шал символічного знищення. В багатих, звісно, життя інше - вони можуть собі дозволити знищувати продукти. Але у знищенні пам'яток, що нагадують про голод, магічної сили, гадаю, не менше.

Втім, знищення пам'ятників жертв радянського режиму з боку ДНР викриває цілковиту життєву правду. У цьому сюжеті проект Новоросія - вольно чи невольно - постає перед нами тим, чим він є насправді. Дрібним і підленьким чекістським реваншем. Таке рішення - про знесення пам'ятника невинним жертвам - не могли прийняти українці, росіяни чи корінні мешканці Донбасу. Таке рішення могли прийняти тільки чекісти або люди, які виконують їхню волю. Адже голодомор влаштовували не росіяни і не українці - його влаштувала чекістська влада. Так само, як політичні репресії.

Але на "їхній" території не має бути жодних згадок про їхні злочини. Ця контора взагалі не визнає за собою жодних злочинів. Тому фраза про "встановлення історичної справедливості" у цьому рішенні чітко вказує на суто луб'янське походження самого проекту ДНР-ЛНР.