Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Е-дефлорація, Трильйон Мельничука та "Ватний цар" Додон

Понедельник, 31 Октября 2016, 19:27
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Е-дефлорація

Вся інтернет-спільнота країни ніяк не може заспокоїтись після "камінг-ауту" українського чиновництва під час електронного декларування ними власних статків. Звичайно, присутня також думка про те, що на місці жертв е-декларативного зашквару міг бути кожний, та й взагалі рахувати чужий "кеш" і різноманітні брязкальця якось некрасиво. Втім, у медіапросторі тотально домінує інший погляд - всі ці квартири, машини та гроші, гроші, гроші є політичним самовикриттям, наслідки чого держслужбовці ще остаточно не усвідомили та продовжують розраховувати на так звану "коротку пам'ять" українців. А всілякі годинники з дюжину на кожній руці, шубосховища, раритетні книги, картини, статуї, алкоголь та інші принади у "Пшонкастайлі" лише підкреслюють рівень міщанства у нашому політикумі та наочно символізують всім відоме російське прислів'я "Из грязи в князи". Відомий блогер Айдер Муждабаєв навіть придумав цьому явищу відповідну назву - "Е-дефлорація", яка свідчить про кінець романтичного періоду ставлення суспільства до влади після перемоги Майдану. Інші ж українські інтернет-користувачі намагаються направити власну злість у позитивне русло за допомогою креативних заголовків та фотожаб.

Трильйон Мельничука

Не встигли в українському сегменті Інтернету підрахувати заявлений в е-декларації нардепом Сергієм Мельничуком трильйон гривень у відсотки ВВП, кількість держбюджетів, тони готівки, місця в рейтингу Forbes та решту детальних розшифровок гігантської суми, а вже сам "нувориш" вирішив увімкнути задню. Мовляв, це він навмисно записав стільки нулів, аби боротися із виведенням українських грошей в офшори. Коли ж це дивне пояснення жодним чином не подіяло, Мельничук "включив дурня" та пообіцяв виправити цифри, тим більше що за недостовірність е-декларативної інформації передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Як би там не було у подальшому, але в мережі "Трильйон Мельничука" вже сприймається як інтернет-мем, який у кращому випадку означає просто тупий і недоречний жарт. До речі, багато українців запитують у Мельничука на повному серйозі: як він тепер докаже, що трильйону у нього ніколи не було?

Декларація ніщєброда

На тлі скандальних викриттів політикуму за допомогою електронного декларування українські користувачі соцмереж, які не підпадають під дію цього закону, все ж вирішили оприлюднити відомості про свої статки. В результаті вийшов такий собі флешмоб, який започаткувала вимушена переселенка з Криму, блогер Ліза Богуцька. На своїй сторінці у Facebook вона опублікувала дані про власну нерухомість, автівки сім'ї та коштовності (наприклад, мамину золоту обручку), назвавши її "декларацією ніщєброда", і закликала своїх фоловерів долучитися до цієї справи. І заклик спрацював - в мережі з'явилося багато подібних "народних декларацій", де вказувалися хрущовки, маломірні дачі, всілякі "жигулі", китайські скутери, велосипеди тощо. Дехто навіть задекларував своїх улюблених собак і котів. Одним словом, як підкреслив один з інтернет-користувачів, "Декларація ніщєбродів" - це такий собі ярмарок злиднів навпроти ярмарку розкоші. Або здорова самоіронія українців, котра засвідчила, що не все ще втрачено.

"Ватний цар" Додон

Найголовнішими новинами з-за кордону, які активно обговорювалися в українському інформпросторі, стали результати виборів у Грузії та Молдові. І там, і там тріумфували проросійські сили, але якщо вибори до грузинського парламенту вже завершені, і конституційну більшість у ньому формуватиме "Грузинська мрія" олігарха Бідзіни Іванішвілі, то другий тур молдовських президентських виборів ще попереду. Хоча найбільші шанси на перемогу має любитель Путіна, соціаліст Ігор Додон, якому для обрання з одного туру не вистачило якихось півтора відсотки. Найімовірнішого майбутнього президента Молдови в українських соцмережах вже прозвали "Ватним царем" Додоном, дещо допрацювавши відому казку Пушкіна про золотого півника. Поки у блогосфері переважають дві, абсолютно протилежні думки. Одні занепокоєні, що з обранням Додона Україна отримає від молдован путінський ніж у спину, тому варто готуватися до найгіршого. Але інші переконані, що нічого кардинально б не змінилося, навіть якби молдовським президентом став сам Путін. Через одну-єдину обставину: повноважень у цього номінального глави держави - як кіт наплакав. Тому Додон може хіба що лякати власною ватою, страшною лише на вигляд.

Російська мерія на продаж

Українські користувачі Facebook не змогли пройти повз одне оголошення, яке з'явилося у цій соцмережі. Адже голова російського селища Янтарне Калінінградської області Олексій Заливатський через неймовірний поточний дефіцит бюджету вирішив піти на радикальний крок - виставити на продаж будівлю мерії, в якій працює. " Без жартів. Прекрасний будинок у центрі. Дорого! Додатково оформимо земельну ділянку під паркінг. Місце і будівля відмінно підходить під готель, приватну садибу або інші цілі на розсуд покупця ", - написав Заливатський на своїй facebook-сторінці та розмістив відповідне фото нерухомості. "Може, хтось із німців купить. Чи будуть чекати на де окупацію Кенігсбергщини?", - відреагував на цей мерський "крик душі" один з українських користувачів соцмережі.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество