Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Євген Глібовицький: Про Львів і ЛГБТ

Понедельник, 21 Марта 2016, 10:30
Висновки з дискусії останньої доби щодо подій у Львові

Фото: tochka.net

1) ЛГБТ спільнота. Практика останніх років показує, що внесення позиції на суспільний порядок денний відбувається тоді, коли про це починають говорити незадіяні, незацікавлені напряму особи. Якщо ЛГБТ хоче достукатись до співгромадян і досягнути сприйняття свого повідослення - про це мають говорити не тільки представники ЛГБТ. У вчорашнього Львова були два яскраві інформаційні акценти: готель і побиття. Якби по першому голосно пролунали голоси юристів та правозахисників, а по другому - суспільних авторитетів, ситуація вже була б інакшою.

2) УГКЦ (хоч може бути будь-яка церква). Якщо суспільство не бачитиме внутрішньої дискусії, а назовні транслюватимуться тільки голоси з одного краю спектра, то добре призвичаєний до безпекового мислення українець не лише віддалятиметься від церкви, але й вивчить значення слова "секулярність", бо шукатиме його в передвиборчих програмах. Для країни це буде зміна не лише - метафорично - однієї аплікації, а й всієї операційної системи. Ліберальні та помірковані голоси в церкві точно є, але вони мовчать бо, припускаю, намагаються таким чином втримати внутрішню єдність інституції, знаючи, що багато зовнішніх політичних гравців із задоволенням перетворили б публічну дискусію на полеміку і скандал. Але делікатність мовчання має десь свою межу. Церковний дискурс зараз небезпечно часто представляє лише одну позицію. В той самий час саме різність конфесій як розмаїття "банків з сенсами" лежить в основі плюралізму в країні.

3) Садовий і Львів. Мер Львова вкотре продемонстрував, що не хоче чи не може сваритися з Святоюрською горою у Львові. Він не використав ані свій політичний капітал, ані власну фізичну присутність для запобігання конфлікту. Заява у неділю по обіді, напевне, не увійде в підручники як приклад лідерства. Припускаю, що Андрій Садовий взагалі міг розглядати всю цю ситуацію як атаку на власну політичну перспективу.

А Львів дасть собі раду. Вапіано, Спрортлайф, лічниця і пам'ятник Шептицькому, Маґдиш, готель "Львів" і вчорашні тітушки "на захисті в духовності" - це все цеглинки в підмурівок дорослішання міської громади.

Джерело: facebook.com

Больше интересного из Сети читайте на сайте dsnews.ua