Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Герман вирішила одружити московського Патріарха

Среда, 7 Мая 2014, 09:33
Ганна Герман зробила заяву, що мирити Україну має патріарх Кирил. Але проблема полягає в тому, що сам Кирил не може і не хоче нікого мирити

Російська церква самоусунулася від конфлікту в Україні. Кирил Гундяєв навіть не взяв участі в торжествах присвячених анексії Криму. Більше того, офіційно, кримська єпархія досі входить до складу УПЦ МП. Російська церква опинилася між двох вогнів. З однієї сторони треба підтримати Путіна з його агресією, а з іншої - треба будувати "русский мир" не лише на Донбасі, але й на інших територіях України. Тобто відкрито агітувати за розкол країни, проти чого буде виступати більшість прихожан.

Чи готовий Кирило (Гундяєв) стати миротворцем? Тільки в тому випадку, якщо його уповноважить Путін. Але поки ніяких реальних повноважень у нього немає. Більше того, російська церква на Донбасі на офіційному рівні також самоусунулася від всього того, що відбувається. Так на офіційному сайті Донецької єпархії взагалі нема заяв, які б хоч якось прояснили позицію церкви. Навіть заклики до миру загубилися в загальному офіціозі святкувань Пасхи і богослужінь на честь тих чи інших святих. Якщо ми подивимося на сайт Донецької єпархії, складається враження, що ми живемо в мирний час і нічого серйозного в регіоні не відбувається. Про те, що в ряді випадків священники УПЦ МП відкрито перейшла на сторону сепаратистів, в церкві стараються замовчувати.

Але повернемося до питання того, чи може московський патріарх бути ефективним посередником? Безумовно ні. Перш за все тому, що він цього не хоче. По-друге, посередник має бути настільки незалежним, щоб шукати компроміс. Компроміс Гундяєва не може вийти за межі слів про федералізацію.

Є ще один аспект - Ганна Герман підсунула свиню патріарху московському, або, як говорить російська приказка - "без меня меня женили". По суті, Герман вирішила одружити Кирила без його згоди. Тепер він має на це реагувати. Але в нього немає на це політичного дозволу. Проте, якщо він не зреагує на пропозицію - він продовжить жити страусячим життям і потроху втрачати підтримку своїх прихожан.