Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Гівіевакуація, Захист ОРДО від репресій ОРЛО та Сурков під ковпаком КіберХунти

Понедельник, 24 Октября 2016, 20:29
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Гівіевакуація

В українському інформпросторі активно обговорюється новина про раптовий намір втекти з "ДНР" тамтешнього терориста Михайла Толстих на прізвисько Гіві - другого за розкрученістю серед російських бойовиків медіаперсонажу після убієнного ліфтом Мотороли. Дякуючи придністровській "ваті", яка вже оголосила колишнього свого кумира дезертиром, блогосфері наразі відомо майже все: і місце призначення термінової "Гівіевакуації" саме у напрямку також не признаної ніким ПМР, і те, що терорист Толстих вже оперативно розпродає для цього всі свої чотири квартири та купу гаражів у окупованих Донецьку і Макіївці. Хоча обізнані із географією користувачі соцмереж одразу задалися питанням: а як Гіві добереться до Придністров'я? Адже шлях суходолом лежить лише через територію України. Є ще варіант морем, стартувавши з російської Анапи або Сочі аж до румунської Констанци вплав. І то не факт, що румуни його там не затримають прямо в масці і ластах. Або потім молдовани. Хоча, як кажуть деякі, від страху перед ліфтовбивством і не на такий ризик підеш. Тим більше, за словами блогерів, ліфт у "ДНР" викликано уже для багатьох.

Захист ОРДО від репресій ОРЛО

Ще одна сьогоднішня звістка з окупованої частини Донбасу не пройшла повз увагу українського сегмент Інтернету. Щоправда, новина про те, що екс-"спікер парламенту" ніби як братської "ЛНР" Олексій Карякін, якого розшукують луганські терористи, знайшов притулок у "ДНР", поки є неофіційною. Хоча мережевий гумор і сатиру це не спинило. "Плотницький передав Захарченку ноту протесту", "Між "ДНР" і "ЛНР" - карякінський дипломатичний скандал", "Це захист ОРДО від репресій ОРЛО" - з такими заголовками виходять іронічні facebook-пости на цю тему.

Сурков під ковпаком КіберХунти

Група українських хакерів "КіберХунта" заявила, що повністю контролює листування помічника президента Росії Владислава Суркова. А також оприлюднила деякі цікаві документи у мережі. Прискіпливого аналізу інтернет-експертів поки що піддалися кілька кремлівських планів із дестабілізації України, один з яких навіть має екзотичну назву "Шатун". Дискусія поки триває в категоріях "вірю - не вірю", хоча багато хто вже переконаний, що близький колись до наукового стиль політтехнологів Кремля вже впав до рівня учнів ПТУ. І це, можливо, також наслідки санкцій. "У Суркова тепер ні розуму, ні фантазії, але він - під повним ковпаком КіберХунти", - резюмували у соцмережах.

РПЦ-банк, що луснув або містичний знак для Кремля

Не встигли українські інтернет-користувачі відійти від повного символізму "чорного диму над водою", який на вихідних подарував акваторії Ла-Маншу, а разом з нею і всьому світові авіаносний крейсер "Адмірал Кузнєцов", а вже естафету кпинів у нього перехопив російський банк. І не просто банк, а ціла фінансова установа "Пересвєт", половину акцій в якій належить Московському патріархату. Ще минулої п'ятниці Центробанк Росії увів у РПЦ-банк тимчасову адміністрацію, а вже сьогодні міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинг "Пересвєту" до дефолтного. Знавці літературної спадщини О. Генрі натякають на відому радянську комедію за його творами зі збірки "Шляхетний шахрай", де все як прийшло, так і пішло, точніше, луснуло. Ну а шанувальники пошуку історичних паралелей звернули увагу на той факт, що через два роки після падіння Пересвєта на Куликовому полі хан Тохтамиш не просто захопив Москву, а й і спалив її вщент. До речі, конкурс на роль Тохтамиша вже також відкрито.

Донька за батька таки відповідає

Українські блогери, які слідкують за перипетіями американських виборів, не пройшли повз повідомлення з-за океану, котре колись віднесли б до мало чого вартої тамтешньої світської хроніки. Йдеться про те, що сьогодні американки масово закликали не купувати одяг, ювелірні вироби, парфумерію та аксесуари, випущені Іванкою Трамп - донькою кандидата у президенти США від республіканців. Жінки змінили своє ставлення до Іванки через те, що вона продовжує підтримувати свого батька, незважаючи на звинувачення пана Дональда в сексуальних домаганнях. А зважаючи на той факт, що штаб цього кандидата нарешті визнав своє відставання в перегонах від Гілларі Клінтон (в деяких соцопитуваннях розрив становить навіть 12%), справи Трампа дійсно вже кепські. "Так виходить, що донька за батька таки відповідає, тепер черга за татусем Трампом. Чекайте нових повідомлень незабаром, вже на початку листопада", - такий однозначний підсумок підбила цій історії українська блогосфера. Хоча ефектну зовнішність Іванки Трамп таки визнає.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество