Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Антинасірія та Скрєпний спецназ

Воскресенье, 11 Декабря 2016, 10:00
Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів

Англосаксизм Захарченка - завойовницькі плани "генералісимуса ДНР" Олександра Захарченка стосовно англосаксів, проголошені ним на початку грудня 2016 року з його таємного донецького бункера. На думку Захарченка, саме ці германські племена англів та саксів, до яких примкнули також юти, фризи та низові франки, що в епоху "великого переселення народів" (5-7 ст. н.е.), переселилися з нижньої Ельби та Ютландського півострова на Британські острови, є "злом всієї російської долі". Англосаксизм Захарченка став настільки прогресивною та сміливою ідеєю, що її не змогли ще переварити навіть провідні придворні літописці "ДНР".

Антинасірія - публічний та мирний протестний рух української інтернет-спільноти, що виник 6 грудня 2016 року у зв'язку із підтримкою керівником Державної фіскальної служби України Романом Насіровим ініціативи торгових мереж щодо заборони українським громадянам безмитно ввозити в Україну щось дорожче 22-х євро. Не зважаючи на те, що Асоціація підприємств інформаційних технологій України відкликала з Мінфіну законопроект, який стосувався встановлення митного ліміту до 22 євро за посилку, радикальні активісти Антинасірії продовжують вимагати введення максимального податку на ввезення на територію України чиновницького тіла Насірова та звільнення від будь-яких мит його остаточне і безповоротне вивезення за межі країни. Звісно, без урахування 450 тис. євро, $1,16 млн. та 4,35 млн. грн. готівкових коштів, які Насіров задекларував у своїй електронній декларації. Вважається, що ідея "посилочних" законодавчих новацій з'явилась під час одного з "мозкових штурмів" за участі голови ДФС.

Полонез Новинського - повільний політичний танець у розмірі ¾, виконаний у парі народним депутатом України від "Опозиційного блоку" Вадимом Новинським та генеральним прокурором України Юрієм Луценком на мотив позбавлення депутатської недоторканності Новинського, який весь час намагався перебувати в закритій позиції. Генеральна репетиція виступу відбулася 6 грудня 2016 року під час засідання Регламентного комітету Верховної Ради, де Луценку особливо заважало звучання старого патефона Новинського, натомість членам комітету такий саунд був до вподоби. А вже 8 грудня 2016 року цей танець став окрасою балу, що транслювався у прямому ефірі прямо із зали пленарних засідань українського парламенту та надихнув митців на створення тематичних шедеврів.

Скарби Азарова - таємно приховані колишнім прем'єр-міністром України Миколою Азаровим у "човникових" картатих сумках цінні речі та твори мистецтва, виявленні київськими поліцейськими 8 грудня 2016 року на одній із квартир в столичному районі Дарниця. Ця історична подія сколихнула всю світову інтернет-громадськість, яка вже не може дочекатися, коли знайдені коштовності будуть представлені на виставці досягнень азаровського господарства. Серед найбільш цінних експонатів шанувальники модного "пшонка-стайлу" виділяють раритетну ВСЛА (Велику Совкову Лопату Азарова), якою Микола Янович, зазвичай, загрібав гроші. Філологи з нетерпінням чекають екземпляр першодруку "Великого словника азіровки" під редакцією доктора геолого-мінералогічних наук М. Я. Азірова. Ну а масова культурна публіка розраховує на власні очі побачити картину Іллі Рєпіна "Портрет папєрєдніка" та одну з найкоштовніших у сучасному світі речей - "Золоту кровосісю". До речі, українські кінематографісти обіцяють невдовзі випустити пригодницький блокбастер, який так і буде називатися - "Скарби Азарова".

Скрєпний спецназ (від рос. "скрепы" - поширений в політичному дискурсі термін, запущений Володимиром Путіним у 2012 році, що означає цінності, що скріплюють Росію в єдине ціле та "спецназ" - війська спеціального призначення) - унікальний рід військ, підготовлений для забезпечення нової доктрини інформаційної безпеки Росії, оточеної зі всіх боків інформаційними ворогами, які постійно намагаються розмити традиційні російські духовно-моральні цінності. Доктрина була офіційно оприлюднена 6 грудня 2016 року з нагоди 776 років взяття ордами хана Батия міста Києва. В ній окремо містяться плани щодо створення так званих інформаційних сил безпеки, які зможуть використовувати практично всі доступні заходи аж до оперативно-розшукових, розвідувальних і контррозвідувальних. Передбачається, що Скрєпний спецназ складатиметься з таких підрозділів: хакери і кібердиверсанти; боти і тролі; телевізійні штурмові загони. А слідкувати за тим, щоб в усіх телевізорах Російської Федерації постійно транслювали лише виступи Путіна, буде окрема категорія диванних ватників, котрі зазвичай працюватимуть на громадських засадах.

Стрілки Штайнмайєра - уміло вибудована політична риторика, яку міністр закордонних справ Німеччини та чинний голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Франк-Вальтер Штайнмайєр використовує під час завершення річного головування ФРН в ОБСЄ. Метод, в принципі, не є оригінальним - переводити всю відповідальність із взятих на себе зобов'язань (передусім у вирішенні кризи на Донбасі та зміцненні різних, у тому числі антикризових можливостей ОБСЄ) на інших, яким, мовляв, не вистачає політичної волі. Але новаторство Стрілок Штайнмайєра у тому, що вину за провал в реалізації Мінських угод по Україні він окремо поклав і на новообраного президента США Дональда Трампа, який вступить на посаду в січні 2017 року, коли в ОБСЄ вже буде головувати Австрія. Інтернет-дослідники німецької соціал-демократії впевнені, що Штайнмайєр просто діє згідно партійної лінії. Адже не дарма на зорі політичної кар'єри він очолював особисте бюро прем'єр-міністра Нижньої Саксонії Герхарда Шредера, який потім став федеральним канцлером, а нині є одним з улюблених путінських "газпромбайтерів". Певне розуміння Путіна завжди висловлював і Штайнмайєр, щоправда, не завжди очікуване Кремлем.

Трамповизнання - швидка еволюція ставлення до американського політика Дональда Трампа, від повного несприйняття його в якості кандидата в президенти США від Республіканської партії до намагань йому сподобатись ще до моменту інаугурації Трампа на президентській посаді. Першим яскравим прикладом цього феномену став "хрещений батько" Голлівуда Роберт де Ніро, який одразу після голосування на американських виборах 8 листопада 2016 року відмовився бити по морді цього, як він раніше висловлювався, "брехуна, собаку і свиню". А ще одна кінозірка та екс-губернатор Каліфорнії від республіканців Арнольд Шварценеггер, котрий до виборів також жорстко критикував Трампа, тепер буде ведучим реаліті-шоу The New Celebrity Apprentice на телеканалі NBC, продюсером якого виступатиме новообраний президент США (до цього дане шоу вів сам Трамп). Хоча кульмінацією Трамповизнання інтернет-експерти вважають оголошення Трампа людиною року журналом Time. При цьому всю еволюцію за короткий період часу можна наочно прослідкувати просто по обкладинках цього американського видання.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество