Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Ганапольщина, Е-дефлорація та Сігалофренія

Суббота, 5 Ноября 2016, 16:00
Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів

Ганапольщина - віртуальна боротьба за "правду і справедливість" латентних поборників ідеології совка і "русского мира", публічно закамуфльованих в їхніх антиподів - українських патріотів та прозахідних лібералів. Термін набув особливого поширення 2 листопада 2016 року після виголошення в ранковому ефірі телеканалу NewsOne його ведучим Матвієм Ганапольським відповідного маніфесту. Його суть - погроза уходом з українських ЗМІ в разі вступу в силу збільшення квот на українську мову в теле- і радіомовленні. Попри те, що даний маніфест колишній громадянин Російської Федерації Ганапольский виголосив досконалою українською мовою, занепокоєна українська інтернет-громадськість одразу вловила головну його фабулу, відреагувавши на це відповідно (див. фотофакт нижче). Ганапольщина має різноманітні прояви: порівняння організаторів Форуму видавців у Львові з нацистами через застосування маркування російської книги, яке би вказувало на країну-виробника; часте цитування анекдотів про українців в образі хохлів; заперечення необхідності присвоєння українським вулицям імен видатних історичних діячів та героїв сучасності, пропонуючи виключно нейтральні назви із посиланням на відповідний російський досвід тощо. Особливо стимулює як креативну іронію й сарказм, так і "високодуховне ватне мистецство". (Див. Європлот Лози).

Е-дефлорація (від англ. скорочення Electronic - електронна та лат. de - видалення, усунення, floris - квітка, молодість, невинність) - втрата внутрішньої та зовнішньої цнотливості внаслідок електронного декларування українськими держслужбовцями власних статків, перший етап якого завершився о 24:00 30 жовтня 2016 року. Процес викликав ажіотаж не лише в середині України, а й далеко за її межами та змусив захоплюватися ним навіть арабських шейхів (див. фотофакт нижче). Зазвичай Е-дефлорація супроводжується самовикриттям банківських рахунків і домашніх сейфів з готівкою, публічним винесенням на суд громадськості і правоохоронців всього свого нерухомого і рухомого майна включно з художньо-винними колекціями та повним зібранням творів годинникового мистецтва. Хоч і нечасто, але зустрічається Е-аплазія, тобто вроджена відсутність чиновницького інстинкту хронічного марнославства та патологічного накопичення. Можлива також травматична Е-дефлорація, що має не лише суто медичне, а й політико-економічне, соціокультурне та навіть містичне пояснення. (Див. Е-знак 666).

Е-знак 666 - число звіра (у християнстві символізує Сатану), вказане палким вірянином Російської православної церкви, народним депутатом України від "Опозиційного блоку" Вадимом Новинським в своїй е-декларації для характеристики загальної площі однієї із власних квартир. Провідні експерти з містичної причинності впевнені, що саме Е-знак 666 призвів до поганих новин, які 3 листопада 2016 року надійшли Новинському з Генпрокуратури (див. фотофакт нижче). Вже 4 листопада 2016 року загрозу магічних трьох шісток, а також свого ймовірного арешту православний мільярдер вирішив нівелювати власним затворництвом в автономній монастирській державі на горі Афон, що в грецькій юрисдикції. Хоча від гніву Божого сховатися вкрай важко - інтернет-окультисти взагалі наводять безліч фактів, коли недоречне використання числа звіра обов'язково каралось. Як, наприклад, існування пасажирського поїзда Луганськ - Сімферополь №666. Його номер хоч і був змінений у 2000 році, але через певний час трагічно позначився і на місці відправлення, і на місці прибуття. Паралельно тривають й інші, суто нумерологічні дослідження даних з електронних декларацій осіб, що займають в Україні відповідальне та особливо відповідальне становище. (Див. Трильйон Мельничука).

Європлот Лози - пре-продакшн-назва майбутнього хіта російського співака Юрія Лози, який митець вже пише для своєї участі на міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення", що пройде у 2017 році у Києві. Такими своїми планами 62-річний метр російської естради поділився особисто на Хелловін-2016. Музичні facebook-експерти припускають, що новий шедевр Лози нагадуватиме його пісню "Плот", про яку давно забули навіть у просунутих сільських клубах. Хоча, як свідчать інтернет-історики рок-н-ролу, колись за те, щоб виконати цю композицію, вишикувалась справжня черга з легендарних рок-зірок (див. фотофакт нижче). В прямій реінкарнації "Плота" в "Європлот", причому без будь-яких змін, як раз і буде головна новизна цього хіта, котрий обов'язково підкорить знову всіх небайдужих до справжнього високого мистецтва. За прогнозами музикознавців у своїх культових акаунтах у Twitter, Європлот Лози довго не випадатиме з провідних чартів, передусім із особистого хіт-параду Юрія Лози, який він раз на місяць влаштовує у себе на кухні, але залишає двері завжди відкритими для таких же, як він, всіх світових зірок "русского мира". (Див. Сігалофренія).

Няшине право - нова дисципліна в юриспруденції, яка об'єднує всі правові норми, пов'язані виключно із чинним депутатом Держдуми Російської Федерації Наталею Поклонською, більш відомою широкій інтернет-громадськості своєю "прокурорською" діяльністю на території окупованого Росією Криму під прізвиськом "Няша". Термін з'явився після здійснення нею правового захисту від вандалів-кінематографістів (конкретно режисера Олексія Учителя із його ще не знятим фільмом із похабною назвою "Матильда") чесного імені російського царя Миколи II, якого Поклонська вважає своїм дідусем, про що нею неодноразово було заявлено публічно (див. фотофакт нижче). Няшине право включає в себе норми, що регулюють конституційні, кримінальні, цивільні та господарські правові суспільні відносини між "Няшею" та іншими рівноправними суб'єктами права - фізичними та юридичними особами, територіальними громадами, державами etc. Здійснюється за допомогою різноманітного стукацтва, технікою якого Поклонська володіє досконало. Хоча можуть бути і неприємні фідбеки, як, наприклад, стукацтво на "Няшу" в Генпрокуратуру РФ з боку депутата Орловського облради Руслана Перелигіна, який поскаржився на екстремізм в блозі Поклонської, де вона порівняла Леніна з Гітлером. Але подібний зворотній зв'язок є органічним елементом Няшиного права.

Сігалофренія (від англ. Seagal - прізвище американського кіноактора та дав.-гр. φρήν - розум) - стійка зупинка психічного розвитку Стівена Сігала, відомого в минулому успішними ролями в голлівудських бойовиках. Цей феномен передчасної деменції був відомий інтернет-науці і раніше, але після надання Путіним 3 листопада 2016 року російського громадянства цьому 64-річному акторові набув поширення не лише в медичних колах, але й навіть у прогресивному образотворчому мистецтві (див. фотофакт нижче). Сігалофренія також вважається одним із різновидів ментальної ретардації, що характеризується станом, значно нижчим за середній рівень когнітивних здібностей людини. Є наукові припущення, що таке слабоумство набуте Сігалом саме у пізньому віці під час тривалого перебування в одному павільйоні на кінозйомках із французьким колегою Жераром Депардьє та сербським режисером Емиром Кустурицею, після чого їх спільно потягло у кремлівську приймальню Путіна. Серед ще здорових голлівудських зірок навіть ходить легенда, що це була спецоперація російської ФСБ, яка була вчасно згорнута внаслідок професійних антитеророристичних дій екс-губернатора Каліфорнії від Республіканської партії США Арнольда Шварценеггера.

Трильйон Мельничука - натуральне число з дванадцятьма нулями, яким у своїй е-декларації народний депутат, член групи "Воля народу" Сергій Мельничук позначив кількість власної готівкової гривні (див. фотофакт нижче). Одним цифровим розчерком електронного пера колишній командир батальйону "Айдар" стрімко увірвався у першу десятку Forbes. Трильйон Мельничука також складає два річних дербюджета України та 40% її ВВП. Станом на вересень 2016 року, за даними Нацбанку, весь запас гривневих коштів в Україні (обсяг грошової бази), що включає готівку + каси банків + гривневі коррахунки в НБУ, становив 355 млрд. грн. А обсяг гривневої готівки (М0) поза банками становив близько 290 млрд. грн. Тобто трильйона гривень просто не може бути наразі в природі. У економічних експертів є лише два пояснення цьому парадоксу - або Мельничук взяв під силовий контроль Банкнотно-монетний двір НБУ (спеціалізоване державне підприємство під посиленою охороною), або відкрив підпільну банкнотну фабрику з аналогічним до БМД НБУ устаткуванням.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество