Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Саакабук, Спончбобдерівці та Трампофон

Суббота, 12 Ноября 2016, 17:00
Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів

ІділоЗрада (від абревіатури ІДІЛ - "Ісламська держава Іраку і Леванту" та укр. "зрада" - складова поширеної в українському політичному дискурсі "теорії зради", в координатах якої розглядаються будь-які поразки) - визначення інтернет-політологами якісної та кількісної поразки "Ісламської держави" внаслідок успішних бойових дій антиіділівської коаліції в листопаді 2016 року на підступах до двох цитаделей "халіфату" - іракського міста Мосул та сирійської Ракки. В публічному просторі характеризується масовим спаленням чорних прапорів ІД (див. фотофакт нижче). В непублічному - втечею з Мосула "халіфа" Абу Бакра аль-Багдаді і практично всіх його поплічників; ліквідацією в Мосулі старшого командира терористичного угруповання Махмуда Шукрі аль-Нуаімі, а разом з ним - близько 1400 бойовиків ІДІЛ; повною ізоляцією Мосула від "столиці халіфату" Ракки; звільненням від ісламських терористів північних околиць Ракки під час операції під кодовою назвою "Гнів Євфрату" із розгортанням швидкого подальшого наступу. На думку facebook-експертів з геополітичних питань, аби перетворити ІділоЗраду у повний розгром ісламських терористів на Близькому Сході командуванню коаліції потрібно завершити основну фазу військової операції до 20 січня 2017 року, коли пройде інаугурація 45-го президента США. Щоб уникнути несподіваних "цінних вказівок" від нового головнокомандувача. (Див. Трампізм).

Парадобєсіє (від фр. Parade - загальний вихід на арену цирку всіх учасників вистави та рос. "мракобесие" - відсталість, реакційність) - наочний прояв російського обскурантизму з нагоди вигаданих свят чи пам'ятних дат під супровід фейкових військових маршів та із дотриманням "ватницького" церемоніалу. Термін набув поширення 7 листопада 2016 року після московського параду на Червоній площі, приуроченого не більшовицькому перевороту (в Росії цей "червоний день календаря" вже не в пошані), а присвяченого річниці військового параду в Москві частин Червоної армії 7 листопада 1941 року. Це чергове московське пропаганда-шоу вдалося на славу: псевдорадянські танки із двоголовими орлами на бортах, переодягнені у ватники курсанти військових училищ, фронтові пісні під баян тощо. Хоча деякі персонажі масовки все ж здивували навіть самих звиклих до нинішніх російських реалій кореспондентів (див. фотофакт нижче). Парадобєсіє вважається різновидом Побєдобєсія - державної релігії Російської Федерації, що містить в собі сукупність вірувань і віровчень навколо "культу Великої Побєди у Великій Вітчизняній війні", яким хворіють мільйони росіян: і чоловіки, і жінкі, і старі, і молоді. Хоча російська молодіжна субкультура має й інші, альтернативні прояви, але подібне явище підпадає в Росії під кримінальне переслідування за екстремізм та тероризм. (Див. Спончбобдерівці).

Саакабук - український сегмент найпопулярнішої у світі соціальної мережі Facebook протягом 7 листопада 2016 року, коли глава Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі публічно оголосив про свою відставку. У зв'язку з чим в Інтернеті навіть оперативно з'явився відповідний логотип (див. фотофакт нижче). В стартовий день роботи Саакабуку в ньому спостерігалася рекордна відвідуваність: одна частина українців голосно висловлювала жаль з приводу відставки Саакашвілі, звинувачувала у ній корупційну складову української влади та вважала проект залучення на українську держслужбу експатів де-факто проваленим; інша частина відверто раділа, тролячи відомою фразою "До свиданья, наш ласкавий Миша" і не бачила взагалі будь-яких позитивних результатів роботи екс-президента Грузії на губернаторській посаді в Одесі. Але вже наступного дня через більш актуальні президентські вибори у США ця нова соцмережа де-факто припинила своє існування. (Див. Трамполихоманка).

Спончбобдерівці (від англ. SpongeBob SquarePants - Губка Боб Квадратні Штани, головний герой американського однойменного мультфільму та укр. "бандерівці" - учасники національно-визвольної боротьби в Україні в 1940 - 1950 рр.) - анонімний партизанський Рух Опору проти путінізму на території Росії. Першою акцією підпільників стала атака на будівлю Воєнторгу у місті Воронежі 9 листопада 2016 року, коли п'ятикутну зірку на шпилі будинку перетворили в героя мультсеріалу "Губка Боб" - морську зірку на ім'я Патрик Зірко (див. фотофакт нижче). Вже 11 листопада 2016 року провідні російські інформагенції рапортували про відкриття правоохоронцями кримінальної справи з приводу таких зухвалих дій Спончбобдерівців за статтями "тероризм", "екстремізм" та "образа почуттів віруючих". За деякою інсайдерською інформацією, наданою неназваними представниками вищого керівництва репресивної системи РФ, справу вже взяли під свій контроль провідні ФСБ-слідчі з самої Луб'янки, оголосивши секретну контртерористичну операцію "Перехват Губки Боба і Патрика Зірка". Екстремістів вже підозрюють у агентурних зв'язках із ЦРУ (підозрюваний громадянин Г. Боб) та СБУ (підозрюваний громадянин П. Зірко).

Трампізм - офіційна назва сукупності історії успіху, скандальних промов та інших публічних вчинків 45-го президента США Дональда Трампа, обраного на цю посаду 8 листопада 2016 року. Теоретичні погляди Трампізму остаточно ще не сформульовані через проблеми з теоретичними знаннями основоположника цієї революційної ідеології. Деякі інтернет-науковці вважають його відгалуженням правої демагогії та консервативного популізму, що супроводжується свідомим порушенням політично некоректних табу, критикою основних засобів масової інформації та невидимих сил міжнародних фінансових кіл, а також спекуляцією на гніві всіх тих, хто програв від глобалізації, але досі вірить у здійснення грубо матеріалізованої "американської мрії". Поза межами США набув величезної популярності, перш за все, у Росії, де Трампа взагалі вважають "другом Путіна" або навіть його особистим агентом ще з часів служби президента РФ у КДБ на території вже неіснуючої НДР (російські історики спираються на той факт, що дідусь та бабуся Дональда Трампа з боку батька були німецькими іммігрантами). Деякими чинними депутатами Держдуми, зокрема, Наталею Поклонською, більш відомою широкій інтернет-громадськості своєю "прокурорською" діяльністю на території окупованого Росією Криму під прізвиськом "Няша", 45-й президент США вже зарахований до лику святих (див. фотофакт нижче). Втім, відомі twitter-американісти після скрупульозного вивчення популярного акаунту Трампа у Twitter дійшли висновку, що невдовзі цьому висуванцю Республіканської партії США буде таки присвоєне традиційне звання "ЧМО" через не виправдання ним сподівань на зняття з Росії санкцій та невиплату за них, а також за Україну, Сирію, Кубу, Анголу тощо відповідних "неустоєк". Проте певні аванси і дружні знаки Кремлем вже зроблені. (Див. Трампофон).

Трамполихоманка - шокуюче враження всього світу, яке на нього справила перемога кандидата-республіканця Дональда Трампа над демократкою Гілларі Клінтон на президентських виборах-2016 у США. Обговорення цієї теми домінувало як у день голосування 8 листопада 2016 року, так і після приголомшливих його результатів, які переварювалися ще впродовж кількох днів всіма верствами населення планети (див. фотофакт нижче). Подекуди Трамполихоманка супроводжувалася захисно-пристосовною реакцією окремих організмів, а саме: підвищенням температури або зміною артеріального тиску, станом ейфорії або депресії, креативними побажаннями або банальними виправданнями, переоцінкою всіх цінностей або оперативним знищенням своїх попередніх критичних постів на адресу Трампа у соцмережах тощо. Лікується рясними "втираннями" про те, що не такий страшний Трамп, як його малюють.

Трампофон (від англ. Trump - прізвище 45-го президента США та Phone - телефон) - мобільний пристрій зв'язку, створений одним із російських розробників на честь перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США 8 листопада 2016 року (див. фотофакт нижче). Серія смартфона Supremo Trump Changeover буде випущена обмеженим тиражем, 99 екземплярів. Дизайн Трампофона являє собою композицію, покриту золотом з портретом самого Трампа і гербом США, а також гаслом, з яким мільярдер здобув перемогу: "Make America Great Again" ("Зробимо Америку великою знову"). За оцінкою ІТ-фахівців, пристрій, скоріш за все, не буде традиційним мобільником з елементарною функцією телефонних дзвінків (вчені Сколково вже який рік поспіль б'ються над створенням російського аналогу iPhone, але поки без сенсаційних результатів), якщо, звичайно, до його виробництва не долучаться китайці, які на Трампа дуже ображені саме через Трампізм. Натомість золотий Трампофон виконуватиме яскраву декоративну роль в сучасному розкішному помешканні нового американського президента, з якого він на найближчі чотири роки перебереться у більш скромний Білий дім.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество