Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. "Ватний" притулок та розплата за "кримнаш"

Воскресенье, 13 Августа 2017, 10:00
Нові слова та словосполучення, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за останній тиждень

"Ватний" притулок - найкомфортніше місце для постійного перебування тих громадян України, які невиліковно хворі на синдром "руского міра", що також іменується "ватництвом". Як засвідчив свіжий інформаційний бюлетень Управління верховного комісара ООН у справах біженців, що був оприлюднений у ЗМІ 8 серпня 2017 року, напрямок цього трафіку цілком прогнозований - Російська Федерація. З початку 2014-го про надання притулку в цій країні просили цілих 427,2 тис. наших співвітчизників. Для порівняння: впродовж аналогічного періоду 9,6 тис. українських громадян звернулися із заявами про отримання місцевого притулку в Німеччині, 9,3 тис. - в Італії, 4,3 тис. - в Польщі, 3,5 тис. - у Франції та 3,1 тис. - в Швеції. Що, в принципі, недивно, адже лише в Росії можна на "день ВДВ" практично безкарно чистити пику навіть пропагандисту НТВ, якщо ти, звичайно, завбачливо вдягнув "правильну" для путінського режиму майку "Оплоту"

.

Гужвашум - реакція на сигнали SOS у перманентному виконанні одіозного прокремлівського медіаменеджера Ігоря Гужви, за якою добре видна вся ступінь "корисного ідіотизму" чи-то явного "розконсервування" латентних адептів Путіна. Остання подібна перевірка на "ху із ху" відбулася 9 серпня 2017 року, коли головний редактор "Страни.ua" пожалівся у соцмережі на чергові обшуки СБУ. Втім, за криками про "переслідування опозиційних журналістів" не вдалося приховати основну фабулу - насправді співробітники української спецслужби виявили на флеш-накопичувачі, вилученому у Гужви, секретну інформацію Міноборони України. При цьому для широкої української інтернет-громадськості в темі цього "страждальця за свободу слова" вже давно все й так ясно.

Розплата за "кримнаш" - наочні наслідки анексії Росією українського Криму, гаряче підтримані пересічними росіянами три роки тому, що наразі відчули більшість російських курортників під час їхніх відпусток не лише на окупованому півострові, але й на чорноморському узбережжі Краснодарського краю РФ. Так, влада цього російського регіону 9 серпня 2017 року була змушена ввести графік тимчасових вимкнень електрики поки що з 20.00 до 23.00 в таких відомих курортах, як Анапа, Геленджик та Новоросійськ, а також у всій прибережній смузі поруч із цими населеними пунктами. Причина - необхідність постачати електроенергію в Крим, де вже згоріли три чверті дизель-генераторів, за допомогою яких місцева окупаційна влада безрезультатно намагалася побороти систематичні блекаути.

Трампопародія - риторична знахідка спічрайтерів президента США Дональда Трампа стосовно його агресивної позиції щодо поточної політики північнокорейського режиму Кім Чен Ина, котра направду виявилася банальним та геть неоковирним наслідуванням підзабутих фігур мовлення попередніх господарів Білого дому. "Північній Кореї краще більше не загрожувати США. Інакше вони зустрінуться з вогнем та люттю, яких світ ще не бачив", - полум'яно заявив Трамп 8 серпня 2017 року. Але, як помітили окремі західні ЗМІ, така публічна погроза дуже нагадує виступ іншого американського президента, а саме: Гаррі Трумена після бомбардування Хіросіми в серпні 1945-го. "Якщо вони не приймуть наші умови, нехай чекають дощу руйнувань з повітря, аналогів якому ще не було", - так 72 роки тому описував Трумен ті жахи, які чекають японців в разі відмови від беззастережної капітуляції. Разом з тим, свіжа трампівська трактовка про "вогонь та лють" вже сама по собі стала хрестоматійною та викликала в Мережі більш модернові асоціації.

Удальцов камінг-аут - сеанс самовикриття власної імперськості, що вчинив російський опозиціонер, лідер "Лівого фронту" Сергій Удальцов 10 серпня 2017 року на своїй першій прес-конференції після 4,5 років відсидки в колонії за "організацію масових заворушень" на Болотній площі. "Я підтримав рішення жителів Криму, я переконаний, що це було дійсно їхнім рішенням, волею народу - бути з Росією, кримчани так захотіли. І я, як людина лівих, демократичних переконань, не можу цьому суперечити, не можу цьому протистояти", - повторив Удальцов всю "програму" російської пропаганди практично слово в слово, забивши останній цвях тим, що й бойовики Донбасу для нього - "герої, люди мужні, які не по кущах відсиджуються". Відтак стала одразу зрозумілим абсолютна відсутність концептуальних протиріч цього позірного опозиціонера з Путіним, яка забезпечила всезагальний піар заяв Удальцова всіма топовими російськими ЗМІ.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество