Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Гогольfest-2016: путівник по новому Вавілону

Пятница, 16 Сентября 2016, 17:00
На фестивалі запропонують подивитись на піджаки Гоголя, купити речі Кадирової і виспатись під оперу Прохаська

Фото: gogolfest.org

"Вавилон - місто, серед жителів якого народжується мрія. З'являється відвага створити щось нове і вражаюче, чого не було раніше. Люди об'єднуються, домовляються, довіряють, будують разом. Але чомусь взаєморозуміння і довіра зникають. Тоді вежа починає руйнуватися. Коли люди перестають розуміти одне одного, світ розколюється на лівих і правих, на схід і захід, на чорне і біле, вежа руйнується, а ми опиняємося над безоднею. І тут можливі два шляхи. Або приєднатися до однієї зі сторін - і покірно згодитися на відведену роль, або відмовитися від катастрофічної свідомості - і почати творити новий міф. Історія ГогольFest - творення такого міфу. Від мистецтва війни через мистецтво любові до мистецтва миру. Своїми силами". Це уривки з маніфесту команди ГогольFest - мультидисциплінарного міжнародного фестивалю сучасного мистецтва, що у у пятницю, 16 вересня, запросить гостей до нового Вавілону.

"ДС" обрала найгучніші події фестивалю, що триватиме на арт-заводі "Платформа" з 16 до 25 вересня.

П'ятниця, 16 вересня

20:00 - відкриття виставки Burn, Babylon, куратором якої виступив відомий український галерист Євген Березницький. "Ми винайшли чотири абсурдні концепції соціального уcтрою. Їх назви - Футурокульт, Рабовласницький Соціалізм, Тотальна Війна, Ортодоксальний Queer", - говорить Євген Березницький. Виставка розділена відповідно на чотири блоки, в кожному з яких художники розмірковують над тим, до чого приводять полярні переконання.

21:00 - відкриється ГогольFest "Шоу В", в якому воєдино будуть поєднані театр, музика, цирк, опера та медіа-арт. Учасниками концерту стануть гурт Dakh Daughters та колектив Нової опери. "Це розповідь про те, як вчилися будувати вавилонську вежу та про те, що таке вавилонська блудниця. Це майже детективна історія, яка розповідає, чому вавилонську вежу було зруйновано. А загалом відкриття матиме настрій такого собі іронічного життєрадісного преапокаліпсису", - розповідає режисер Владислав Троїцький.

21:00 - на Зеленій сцені запрацює Atlas Open Stage - сцена об'єднає більше десяти молодих гуртів.

22:00 - на гостей фестивалю чекає барабанний флеш-моб. Під супровід ударних відкриватимуть програму "Скульптурний цех. Спецпроект". В рамках відкриття обіцяють створити вогняну скульптуру.

23:00 - відкриття візуального проекту "2036: Продажне мистецтво" від "Хамерман знищує віруси". Це своєрідний арт-ярмарок, на якому будуть представлені найкращі роботи, персональні речі і особисті історії українських митців. За задумом авторів, продати усі куплені речі (і розбагатіти на них) можна буде 2036 року - у наступний високосний рік, що почнеться з вівторка.

Субота, 17 березня

11:00 - вистава "Кольорові ігри" литовського театру танцю Dansema для малюків до трьох років. Дітям запропонують стати повноправними учасниками дійства, що відбувається на сцені. О 13:00 литовські митці запропонують дітям та батькам зорову виставу "Баранцева подорож": на великому білому екрані на якому за допомогою найрізноманітніших засобів (фарб, води, пір'я, кольорових скелець) розкажуть історію про створення світу.

17:00 - стартує проект Atlas Stage. Під час фестивалю можна буде почути Vivienne Mort та Один в каное (17.09), The Erised та ALLOISE (18.09), Бумбокс (23.09), SunSay (24.09) тощо. У день закриття, 25 вересня, виступить дует The Elephants, який називають артистами нового покоління - космополітичного і відкритого світу.

17:00 - в рамках напрямку "Академічна музика" розпочнеться проект "Бункер": в атмосфері справжнього підземного бункера глядачі побачать концерт-імпровізацію Хелени Вінкельман (Швейцарія) та гурту "Древо" (Україна). В концертній програмі "Сонце зайшло, земля ся стрясла" буде поєднано сучасну скрипку та автентичний український спів.

19:00 - Влад Троїцький представить кінематичну виставу "...але вітер...". На сцені гратимуть троє акторів, однак дійових осіб лише двоє: людина - з усіма своїми почуттями, сподіваннями і конфліктами, та вітер - німий та невидимий.

У кінопрограмі цього дня - конкурс для молодих режисерів "Золотий СУК" (з 15:00), показ найкращої соціальної реклами Molodiya Festival (16:30) та показ відреставрованого фільму "Земля" Олександра Довженка із музикою "ДахаБраха" (21:30).


Неділя, 18 вересня

16:00 - в рамках проекту "Сцена переселенця" буде представлено "Документальний проект із переселенцями з Криму", об 19:30 - виставу "Де Схід?", в якій звучатимуть монологи переселенців.

17:00 - в рамках програми "Бункер" відбудеться прем'єра проекту дуету Еріка Босграафа і Ольги Пащенко (Нідерланди) "Капсула часу". Один з кращих блокфлейтистів світу та віртуозна клавішниця виконають прем'єри творів голландських композиторів (Луі Андріссен, Майкл Сметанін, Родерік де Ман). На глядачів чекає прем'єра твору українського композитора Вікторії Польової, написаного спеціально для ГогольFest-2016.

18:00 - перформанс Shulhan aruch. В його рамках 14 перформерів накриватимуть на стіл - створюватимуть інсталяцію на основі цінностей класичного живопису.

19:00 - виступ танцівника Буто з Японії Haru Hi. Буто - "Танець темряви" - напрям сучасного авангардного японського танцю.

19:00 - прем'єра унікальної опери-цирку від режисера Владислава Троїцького і композиторів Романа Григорівата та Іллі Разумейка. Опера-цирк "Вавилон" - це історія народження та смерті метафоричної "башти". В постановці братимуть участь драматичні актори, циркові артисти, живі ляльки та команда віджеїв.

Понеділок, 19 вересня

20:00 - мистецька група "Яра" (Нью-Йорк) представить виставу "1917-2017: Тичина, Жадан і собаки". В основі діалогів - тексти Павла Тичини та пісні, написані i виконані Сергієм Жаданом та "Собаками". 

Вівторок, 20 вересня

19:00 - на "Сцені переселенця" відбудеться форум-вистава "Веселкові замки" від "Театру діалогу" (Київ). В її основу лягли особисті історії жінок-переселенок, що грають у виставі. 

19:00 -у Молодому театрі (вулиця Прорізна) відбудеться вистава "Депеш Мод" за твором Сергія Жадана. Ця вистава, як і твір Жадана, вже встигли стати культовими.

20:00 - гостей запрошують на саркастичну виставу "Попи, мєнти, бабло, баби" у стилі "треш" від Максима Голенко. "Це клубок оголених театральних нервів, непередбачуваний сюжет і пошук відповіді "Як далеко можна завести людину жага до багатства?", - кажуть організатори. Неповнолітнім переглядати виставу не рекомендують - у ній займаються сексом, курять та лаються.

20:00 - у цей же час розпочнеться танцювальний проект-імпровізація "Життя після очікувань". Танцівники зустрінуться на майданчику, не готуючись до виступу.

Середа, 21 вересня

19:30- режисер Артур Невінчаний представить динамічну виставу-медитацію С.У.Д., учасником якої стане кожен присутній.

20:00 - танцювальна постановка CONVERSATION колективу Kozar Dance Theatre. Засновником театру є переможець шоу "Танцюють всі 4", суперфіналіст шоу "Танцюють всі. Повернення героїв" Василь Козар.

Четвер, 22 вересня

18:30 - на "Сцені переселенця" буде представлено виставу-свідчення про війну в Сирії "Скелет слона в пустелі". Її представить німецький театр Максима Горького (Берлін), який у 2014 і в 2016 роках отримав визнання як "Театр року в Німеччині". Театр вперше відвідає Україну. 

21:00 - Dakh Daughters представлять новий проект БАБИ BABYLON, створений спеціально для ГогольFest 2016. У шоу беруть участь повітряні гімнасти, еквілібристи та віджеї. Дійство відбуватиметься на складній механічній сцені, складеній з восьми концентричних кіл, що обертаються в різні боки. "Доки мужики планували Вавилонську вежу, баби знали, що це тимчасове. Коли мужики почали будівництво, баби збирали дітей у подорож. Коли вежа була зруйнована, і мужики втратили спільну мову, лише баби знали, що треба робити далі", - відзначено в анотації вистави.

П'ятниця, 23 вересня 

18:00 - документальна вистава "Товар", у центрі якої - загибель молодих чоловіків на війні. Спектакль заснований на особистому досвіді молодого режисера та актора Аліка Сардаряна, що служив в окремій медичній роті. 

20:00 - танцювальний перформанс "8". Артисти зберігають подробиці виступу в суворій таємниці: "Невиправдані сподівання дарують свіжість моменту".

20:00 - у рамках програми академічної музики проект "Криза комунікації" струнного квартету "Гольфстрім" . Ідея концерту - переоцінка традицій квартетного музикування , залучення у квартет інших "персонажів". Так, скажімо, у творі Золтана Алмаші "Жєб'є" до струнних інструментів долучаться голоси жаб.

Цього дня стартує програма FASHION-ART - експозиція від дизайнерів "Піджак Гоголя". Темою для розпису піджаків стала творчість Гоголя та міфологія Вавилона.

Субота, 24 вересня

15:00 - вистава театру-студії "Чіґа-Біґа" під назвою "Закарпатська абетка". Дітей познайомлять із життям Закарпаття через особливості слів із місцевого діалекту. 

16:00 - проект "Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду". Це прем'єра польсько-української копродукції, створеної в межах польсько-українського перформативного проекту "Мапи страху /Мапи ідентичності". П'ятеро акторів з різних регіонів України та з Польщі досліджують спільне та особисте минуле і пам'ять своїх країн через власний досвід.

18:00 - музичний перформанс "Картин не будет" за одноіменною повістю Д. Хармса "Старуха".

19:30 - опера для десятьох касирок, звуків торговельного центру та фортепіано "Гарного дня!" від незалежної групи "Опероманія" (Вільнюс, Литва).

23:59 - сонОпера "НепрОсті" за романом Тараса Прохаська, що триватиме впродовж п'яти годин аж до світанку. Автор читатиме свій твір під звуки рояля та іграшкового піаніно, контрабаса та старої скрипки, присипляючи глядачів - замість крісел вони розташуються на матрацах. Зранку побачені сновидіння можна буде записати до "Книги Снів".

Неділя, 25 вересня

19:00 (кіностудія Довженка) - вистава "Наш клас" за п'єсою Тадеуша Слободжянека. "Наш клас" - історія десяти однокласників, поляків і євреїв - з маленького польського містечка, створена на реальних подіях, які відбуваються з 1927 р. до початку нашого століття. Трагічна кульмінація припадає на час нацистської окупації. "Я не вірю в чисту совість. Я вірю в біль, страждання, кропітке вибудовування самопізнання. В театр, архітектуру, медицину. Але не в ідеології, які хочуть дати нам зброю для приниження і виключення інших", - пише Тадеуш Слободжянек.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество