Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ігор Тищенко: Про малий бізнес в Україні

Среда, 6 Июля 2016, 15:46
Про банальну лінь і купу страхів, про солодкий популізм, на який купується основна частина виборців

facebook.com

Мав потребу відремонтувати холодильник. Поліз в гугл шукати ремонтників в Києві, видало силу-силенну різних сайтів, всі з "онлайн записом" і супер хорошими відгуками "користувачів". Ну, думаю, питань не буде, ринок є.

Перший контакт був ніби вдалим. Записали марку, проблему, пообіцяли дзвінок майстра. Через 3 години був дзвінок, майстер довго пояснював свої переваги, визначив поломку (?), сказав, що це коштуватиме мін 2000 грн, це дорого і він не приїде... Послався на занятість і сказав передзвонить. Повторні дзвінки тупо скидав...

Другий сайт - записався онлайн, заявляли 24 год обслуговування... Так і не передзвонили.

Третій сайт - на дзвінки відповідали діти "Вы наверное по ремонту холодильника? Нам постоянно звонят, но мы не обижаемся" :)

Четвертый - трубку не брали.

П'ятий - трубочку взяла "втомлена" дівчина, але пообіцяла дзвінок від майстра. Майстер подзвонив швидко, вислухавши проблему пообіцяв приїхати з 17 до 19. В 18:30 нагадав про себе, майстер виявилось забувся про замовлення), але таки приїхав і вирішив питання за 10 хв (!). 850 грн (!??).

На питання до майстра (адекватна людина), що робиться з ринком було коротке пояснення: замовлень маса, а робити нікому.... Після мене (закінчив роботу в 19:30) у нього було ще 6 замовлень. До речі, майстер сказав, що має до 100$ в день!!! На хвилиночку це місячна зарплата бюджетника.

А тепер давайте поговоримо про те, як не дають працювати малому бізнесу в Україні, як вставляють палки в колеса, як наживається злочинна влада, депутати, олігархи, як у всьому винна Росія і т.д. А може поговоримо про те, що нашу систему навчання, яка не орієнтована на ринок; відсутність ініціативи та засилля патерналізму в країні; про банальну лінь і купу страхів, про солодкий популізм, на який купується основна частина виборців ...

Україна - це країна можливостей, саме для малого і середнього бізнесу. Коли нарешті це зрозуміють самі українці?

Джерело: facebook.com

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество