Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коломойський вирішив встановити власні правила у футболі

Среда, 4 Февраля 2015, 19:45
Власник "Дніпра", а також губернатор Дніпропетровщини Ігор Коломойський заявив, що буде балотуватися на посаду президента ФФУ

Перед тим, як проаналізувати заяву Коломойського, варто подивитися статтю 30 Статуту ФФУ, де зазначається, хто може бути президентом Федерації.

"Президентом ФФУ може бути обрана будь-яка дієздатна особа, яка є громадянином України та делегатом Конгресу ФФУ. Кандидатура на обрання Президентом ФФУ пропонується будь-яким членом ФФУ і надсилається до Адміністрації ФФУ не пізніше ніж за 4 тижні до дати відкриття Конгресу.Кандидат на обрання президентом ФФУ надає до Виконавчого комітету письмову заяву, в якій він дає (не дає) свою згоду на участь у виборах президента ФФУ", - йдеться в статуті.

Представників ФФУ дзвінок кореспондента Еспресо.TV застав зненацька. Перший віце-президент Анатолій Попов навіть не чув про відповідне бажання Коломойського. Також у Федерації не змогли відповісти на запитання, чи є Коломойський делегатом Конгресу ФФУ.

Але всі ці моменти можна опустити. Набагато цікавіше - саме бажання Ігоря Коломойського балотуватися в президенти.

Коломойський вирішив встановити свої правила гри

Заява Коломойського може означати, що його не влаштовує те, як розгортається ситуація з виборами президента ФФУ. Крім олігарха кандидатами на посаду президента ФФУ є колишній футболіст Владислав Ващук, в.о. президента ФФУ Андрій Павелко, колишній голова всеукраїнської профспілки футболістів України Олег Печорний і голова Львівської обласної федерації футболу Ярослав Грисьо.

Досьогодні ніхто не сумнівався в тому, що президентом стане Павелко, якого підтримували 37 колективних членів з 49. Ми навіть писали текст про Андрія Павелка, де не оминули стороною його відносини з Ігорем Коломойським, адже Павелко є президентом Федерації футболу Дніпропетровської області.

Стосунки президента дніпропетровської федерації Павелка та губернатора Коломойського відбувалися за синусоїдою. Були як хороші моменти, так і погані. Деякі ЗМІ писали, що у них була ворожнеча, але ця інформація зовсім не відповідає дійсності.

За інформацією Еспресо.TV, Ігор Коломойський ніколи не ставить на одного кандидата. Він відноситься до кола тих людей, яким байдуже, хто переможе. Він будує свої стосунки вже з офіційним переможцем.

Скоріше за все, заява Коломойського є сигналом, що в чомусь він не може домовитися з майбутнім президентом. Цілком можливо, що у них є розбіжності у поглядах на деякі речі, тому олігарх вирішив зробити такий крок. Якщо його думка не буде врахована, Коломойський піде до остаточної перемоги. Люди такого калібру не звикли, що їхні інтереси можуть не враховувати. Також можливо, що на такий крок Коломойського наштовхнули певні "нефутбольні" протиріччя з кимось в інших сферах. Але це лише припущення.

Три причини, чому Коломойський міг пожартувати

1). Ігор Коломойський - це єдиний олігарх в Україні, який має почуття гумору. Варто лише згадати його слова про громадянство, коли олігарх відповів журналісту, що крім українського має паспорти Ізраїлю та Кіпру. На зауваження журналіста, що українське законодавство це забороняє, Коломойський зазначив, що Конституція "забороняє подвійне, а не потрійне громадянство".

Якщо до цього додати "пранки", які з'являлися в інтернеті, де Коломойський начебто говорить з "пранкером-Губарєвим" - зрозуміти, де олігарх говорить серйозно, а де банально "бере на понт", дуже складно. Заяву можна було зробити, щоб просто налякати кандидатів.

2). Коломойського наразі не має сильно цікавити футбольна сторона. Йому вистачає власних справ у бізнесі. Також він є головою Дніпропетровської ОДА... В минулому році олігарх навіть казав, що футбольну першість не треба було проводити через війну в Україні. Після цих слів здається, що йому зараз не до футболу.

3). Посада президента ФФУ у нашій країні означає фінансування Федерації або пошук спонсорів. За часів Конькова, подейкують, у ФФУ вкладав гроші Ахметов. За часів Суркіса система вдало знаходила спонсорів. Наразі не всі футбольні та баскетбольні клуби, які приписують Коломойському, можуть похизуватися стабільним фінансуванням. Мова тут йде не про "Дніпро", а, наприклад, про БК "Одеса", який пов'язували з групою "Приват". В одеситів величезні борги... В умовах війни існують великі сумніви, що Коломойський вкладатиме кошти або буде шукати грошовитих спонсорів, щоб прогодувати ФФУ.

Чим закінчиться похід Коломойського в президенти

Цілком можливо, що Коломойський таки піде до кінця, але це бажання може бути сигналом для переговорів. Олігарх хоче, щоб його почули. Якщо це станеться - Коломойський може відмовитися від участі у виборах на користь когось з кандидатів. Якщо ні - може знайтися людина, яка дослухається до нього і балотуватиметься в президенти з подачі олігарха.

Андрій Коваленко, espreso.tv