Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Медична мода від Анджеліни Джолі

Вторник, 24 Марта 2015, 19:06
Анджеліна Джолі продовжує кампанію „Захисти себе від раку”. Нещодавно видаливши молочні залози, голлівудська зірка пішла далі – і позбулася заодно яєчників та маткових труб

Причина та сама - Джолі побоюється розвитку раку на цих, також дуже підданих цій підступній хворобі, органах. Джолі не приховує, що має мутацію гену, який "відповідає" за розвиток, зокрема, "жіночих" видів раку.

Джолі взагалі не приховує того, що більшість зірок воліють приховати від медіа та публіки - стан свого здоров'я. Навпаки - вона робить з історії хвороби чергову соціальну кампанію. Джолі взагалі невгамовна у своїй соціальній активності. Вона привертає увагу до проблем країн третього світу, бідних, біженців, сиріт. Вона пропагує усиновлення - на практиці, сімейні цінності і водночас гендерне різноманіття (вона не приховує, що є бісексуалкою, а свою доньку виводить у світ у хлопчачому одязі). Вона спонукає жіночі маси дбати за своє здоров'я. І важко сказати, що швидше робить її справжньою "зіркою" - ролі у голлівудських стрічках чи ця "позитивна" реклама способу життя, якій вона присвятила своє життя.

Безперечно, вона стала чи не першою жінкою Голівуду, яка безсоромно заявила на цілий світ, що позбулася молочних залоз через загрозу життя. Звісно, це була своєрідна реклама: багато жінок мають в собі підсвідомий страх перед раком грудей - те, що робить тебе привабливою, рано чи пізно може тебе вбити. Джолі продемонструвала вихід. Її приклад повинен переконати жінок в том, що видалення молочних залоз не завадить жінці лишатися жінкою. Дуже гарною жінкою.

Цікаво, що "обличчям" кампанії "потенційної безстатевості" стала одна з найсексуальніших жінок сучасності. Яка, втім, не бере жодної участі у "змові технократів" - хоча про це, мабуть, обов'язково подумають любителі конспірології

Тепер те саме вона проробила зі статевими залозами. І якщо щодо грудей могли бути різні думки - кінець кінцем, силікон навіть практичніший за справжню залозу - то "превентивне" видалення яєчників виглядає серйозним викликом природі. Ранній клімакс - тобто старіння - це лише мала частинка проблеми. Сама ж проблема в тому, що основні жіночі гормони доведеться або отримувати у вигляді медичних препаратів, або навчитися жити взагалі без них.

Приклад Джолі, безумовно, можна вважати за позитивний. Тому, наприклад, що специфічна онкологія, яка забирає найбільше жіночих життів і способи запобігти її розвитку має стати предметом обговорення у суспільстві. Адже найчастіше проблема в тому, що жінки запізно звертаються до лікарів, нехтують (чи бояться) регулярних обстежень. А часом і просто не зважуються на такі радикальні кроки, як повне видалення "ризикового" органу, покладаються на ненадійні консервативні методи або навіть на альтернативну медицину.

Тому, з одного боку, Джолі робить велику справу, подаючи жінкам приклад відповідального ставлення до власного життя і певної відваги. З іншого, будь-яка реклама діє нерозбірливо. Мода на радикальне вирішення жіночих проблем може стати в один ряд з іншими "медичними модами" - як от на поголовне видалення гланд, кесарів розтин, сурогатне материнство, які роблять без огляду на показання за бажанням клієнта або за першою підозрою на можливі проблеми. Як, власне, це і зробила Джолі у випадку з яєчниками.

Звісно, позбутися бомби в організмі - приваблива ідея. Навіть шкода, що так само не вчиниш з потенційною гліомою чи потенційним інфарктом. Але в моді позбуватися "жіночих причиндалів" можуть виникнути і зовсім несподівані цікаві наслідки. Наприклад, може з'явитися певна кількість жінок "вільних" від власної жіночності - і це може виявитися привабливим саме по собі, поза загрози захворювання на рак. Вільна можливість позбутись статевих залоз і, відповідно, основних жіночих гормонів в організмі, приведе у цей світ зовсім інших жінок, чи, може, вже й не зовсім жінок - організмів, позбавлених репродуктивної функції. Тобто ідея про "звільнення жіночого тіла від експлуатації", нарешті, наближається до реалізації - бо допоки жінки вагітніють, народжують, годують груддю, про будь-яке "звільнення тіла" годі й сперечатися. В той час, як сучасні репродуктивні технології дають можливість вирішувати питання продовження роду і без аж такого широкого ангажування тіла жінки. А сучасна наукова фантастика просто в кожному другому творі подає черговий варіант "третьої статі" або взагалі "людини без статі".

Цікаво, що "обличчям" кампанії "потенційної безстатевості" стала одна з найсексуальніших жінок сучасності. Яка, втім, не бере жодної участі у "змові технократів" - хоча про це, мабуть, обов'язково подумають любителі конспірології. Можливість попередити найзгубніші для жінок форми раку, сміливість вирішувати ці проблеми у радикальний спосіб - це те, що наразі потребує широкої популяризації. Особливо у "третьому світі", на який спрямована основна активність голлівудської зірки. Якій ми легко вибачимо розголошення подробиць фізіології і зрозуміємо, що обговорювати проблеми власного тіла - зокрема його найінтимніших частин - зовсім не соромно. Особливо зважаючи на те, що надуманий сором і ірраціональний страх можуть коштувати життя.