Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Медведєвська антисплячка, Тролінг капут та Кернес-будка

Четверг, 27 Октября 2016, 21:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Медведєвська антисплячка

Вже другий день поспіль прискіплива увага українського сегменту Інтернету прикута до персони Дмитра Медведєва. Точніше до тих пригод російського прем'єра, які йому не дозволяють перебувати у звичній сплячці. Вчора Медведєва екстрено евакуювали з його улюбленого Сколково через дивні хлопки, які виявилися не бурхливими оплесками, що переходять в овацію, а звичайним коротким замиканням. Сьогодні ж надбанням громадськості стала інформація російського МВС про намір аноніма підірвати Медведєва безпосередньо в Будинку уряду Російської Федерації. Символічно, що дзвінок від невідомої жінки про замінювання невідомим чоловіком того самого "Білого дому", який ще у жовтні 1993-го (знову ж таки, річниця, як ніяк) недорозстріляв із танків Єльцин, надійшов із московського готелю "Україна". На превеликий жаль для українців, вибухівки в Будинку уряду РФ знайдено не було, але це спричинило ще більшу хвилю кпинів у соцмережах. "Це зумисне виведення Медведєва із сплячки. Операція ФСБ під кодовою назвою"Антисплячка", - таким був однозначний висновок української блогосфери.

Тролінг капут

Ще одна російська новина потішила українських інтернет-користувачів - вночі в Петербурзі невідомі закидали "коктейлями Молотова" путінську "фабрику інтернет-тролів". Спочатку в соцмережах панував неабиякий ажіотаж. Втім, трохи згодом з'ясувалось, що напад стався не на відомий тролінг-центр "Ольгіно", а лише на його філію за адресою Савушкіна, 55, а це за кілька хвилин, не доїжджаючи до пітерського району Ольгіно. Прикметно, що пожежу загасив працівник газети "Невские новости" - офіційного медійного активу російського мільярдера Пригожина, який за сумісництвом є шеф-кухарем самого Путіна та годівником його армії тролів. "На путінській інформаційній кухні запахло смаженим", - резюмували користувачі українських соцмереж та висловили переконання, що це - лише перша "смажена коктейлями Молотова" ластівка. І невдовзі повний капут присниться усьому російському інтернет-тролінгу разом із його головним господарем Путіним. Недаремно ж, як наголошують деякі уважні спостерігачі, сьогодні хазяїн Кремля від переживань за своїх тролів так заплутався у географії, що навіть "переселив" пів-Європи до Америки.

Е-декларативний зашквар

В українському інформпросторі продовжують активно обговорювати багатостраждальну епопею із електронним декларуванням держслужбовцями своїх статків і майна. Переважає думка, що термін подачі е-декларацій буде продовжено, бо сайт, на якому чиновники повинні заповнювати свої декларації, вже другий день просто не працює. Щоправда, у всіх виникло закономірне запитання, а якими-такими суперюзерськими навичками володіє той же Михайло Гаврилюк, який першим із нардепів вже давно е-задекларував все, що від нього вимагає закон? При цьому чиновницькі звіти, які вже стали надбанням громадськості, радують чи не щодня. Наприклад, останніми подібними соцмережевими втіхами були декларування нардепом Анатолієм Матвієнком будівлі храму Успіння Пресвятої Богородиці у селі Бирлівка Бершадського району Вінницької області та, безумовно, оренда мером Харкова Геннадієм Кернесом будинку у цілих 7 (сім!) квадратних метрів.

Кернес-будка

Виявленому е-декларуванням житловому будинку в сім квадратів, який Кернес орендує у такого собі громадянина України Володимира Ярмака, українські соцмережі присвятили окреме почесне місце у своїх акаунтах, що вже складається із неймовірної кількості постів та фотожаб. Таке мерське помешкання вже отримало назву "Кернес-будки", хоча дехто із цим сперечається, бо за такою квадратурою даний "будинок" мера Харкова тягне не на якусь там будку, а на цілий вольєр. Але є ще одна проблема, якою переймається вся українська інтернет-громадськість - як Кернесу розміститися в своєму житлі разом із також задекларованою ним розкішною колекцією наручних годинників із дорогоцінних металів та з коштовною обробкою. Один такий хронометр коштує мінімум 80 тисяч доларів, інший дотягує до 250 тисяч, а у власності харківського міського голови - ще з десяток таких. "Чи не простіше було придбати собі в центрі Харкова хоча б комуналку із броньованим сейфом за рахунок найдешевшого і найнеулюбленішого годинника? ", - задають риторичні запитання занепокоєні українці.

Рекордне вимирання тварин з часів динозаврів

Сумна статистика, яку оприлюднили фахівці Фонду захисту дикої природи (WWF) та Зоологічної спілки Лондона, змусила зажуритись разом із усім Всесвітнім павутинням і небайдужих до природи українських інтернет-користувачів. Йдеться про те, що за даними зоологів, у світі за останні 50 років вимерло дві третини тварин. А це найбільші показники зникнення різних видів ссавців, птахів, риб та рептилій від епохи динозаврів, які зникли 65 мільйонів років тому. "Вперше ми зіткнулися із таким глобальним вимиранням тварин", - таку цитату директора наукового сектору британського WWF Майка Баретта масово розповсюджують у мережі. А також ще одну невтішну інформацію від зоологів - планета переживає шосте масове вимирання тварин за всю свою історію, після якого 90% представників тваринного світу мають шанс взагалі зникнути.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество