Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо уряд бреше про пожежу під Києвом

Четверг, 3 Сентября 2015, 12:55
Важко визначити, концентрації чого більше в Києві – брехні чи канцерогенів

фото: tsn.ua

 

ДСНС зробив заяву про те, що димка від пожежі над Києвом розсіюється, але завтра вона все одно буде. Більш тупої заяви, я навіть не знаю чи можна вигадати. Димка, це ж не сонце, вона не встає і не заходить. І вийшовши надвір, ви самі побачите, що димка не розсіялася, запах диму стоїть по всьому Києву і його околицях.

Я не можу зрозуміти, чому не сказати правду. Людям не потрібно давати, як кісточку, заспокійливе, їм потрібна правда. Замість цього йдуть багатогодинні наради про те, що людям сказати (КМДА дасть брифінг аж о 14.00) і як розрулювати ситуацію. При цьому, все що насправді треба було зробити лежить на поверхні:

1. Ще зранку всі школи мали б бути закритими і вчителі мали б повідомити про це батьків. Відповідну інформацію слід було поширити пресс-службі мерії через спеціальне звернення до всіх телеканалів.

2. В мерії (мінекології чи будь-де) мав бути створений інформаційний штаб, де кожну годину хтось би доповідав про ситуацію. Там же, мудрі люди мали б давати фахові поради, що робити людям.

3. Всім батькам порадити вивезти дітей на кілька днів з міста і чесно сказати, що смог розвіється не раніше неділі.

4. МВС має пояснити, що було причиною загорання. Я вже раніше писав, що немає сумнівів – це підпал. І ми маємо вже зараз почути офіційну версію і що робиться, щоб знайти винних.

А тепер про найважливіше: навіщо нам брешуть? Навіщо нам говорять, що до вечора смог розвіється, що нічого страшного в тому, що рівень шкідливих речовин перевищує норму в 18 разів і т.д.? Можна сказати, що все це від бажання не розпалювати паніку. Але насправді причина лише одна: дурість і бажання перекинути відповідальність на когось іншого. ДСНС говорить, що вони тільки гасять пожежу, мінекології говорить, що міряє концентрацію канцерогенів і далі їх нічого не обходить. В КМДА кивають на обладміністрацію, а обладміністрація на пожежників.

Чому так? Та тому, що за два дні всі про це забудуть. А земельку можна буде по тихому вивести із лісового фонду і побудувати трохи будиночків. А якогось п'яничку, на якого можна буде повісити пожежу, завжди можна знайти. Україна ж славиться своїми безвідмовними цапами відбувайлами.