Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Президент федераціі футболу активно підігрує росіянам

Воскресенье, 15 Июня 2014, 11:20
10-11 червня в Сан-Паулу відбувся конгрес ФІФА. Українську делегацію в Бразилії представляв лише виконавчий директор ФФУ Максим Бондарєв

Зазначимо, що делегація мала налічувати трьох людей, а ФІФА повністю оплачувала відрядження. Не дивлячись на це, президент ФФУ Анатолій Коньков вирішив не їхати в Бразилію. Зазвичай, Коньков не пропускає такі відрядження. Але на цей раз, коли потрібно вирішувати важливі питання іміджу України, захищаючи кримський футбол, президент ФФУ пересидів вдома.

Перед останнім засіданням Виконкому ФФУ, де нарешті федерація висловила своє бачення майбутнього кримського футболу, Анатолій Коньков зустрічався з віце-президентом УЄФА та почесним президентом ФФУ Григорієм Суркісом. Після цих переговорів Коньков, який раніше досить невпевнено висловлювався щодо кримських клубів (а прес-аташе ФФУ Павло Терновий - протеже Конькова - взагалі натякав, що Федерація нічого не може зробити, якщо Росія вирішить включити їх у свій чемпіонат) заявив, що не дозволить Росії "анексувати" клуби. Зрозуміло, що сам Анатолій Коньков зробити таку заяву не міг. За час свого президентства він приймав рішення під впливом Миколи Тихомирова - людини донецьких. І це не кажучи про те, що такі заяви Коньков мав робити ще декілька місяців тому, коли РФС вперше почав зазіхати на кримські клуби.

Після того, як УЄФА та ФІФА наполегливо рекомендували РФС не порушувати статут, який забороняє "асоціаціям, лігам або клубам, що входять до складу члена ФІФА, входити до складу іншого члена ФІФА і проводити матчі на його території", росіяни вирішили відкласти питання кримського футболу, сподіваючись домовитися з керівництвом УЄФА та ФІФА.

Саме з цією метою президент РФС Микола Толстих прибув на конгрес ФІФА у Бразилію, де виконав свою функцію і провів важливі бесіди з керівництвом ФІФА та УЄФА. А от Анатолій Коньков вирішив, що все можливе він уже зробив, а інше - це вже справа ФІФА і УЄФА.

Що повинен був зробити розумний президент? Він мав поїхати на конгрес ФІФА, щоб провести бесіди і ще раз показати принципову позицію ФФУ, а після цього зробити чергову офіційну заяву з цього приводу у ЗМІ.

Вчинок Анатолія Конькова показує, що ця людина в українському футболі вже нічого не вирішує і не хоче вирішувати. У 2013 році, коли збірна України могла отримати дискваліфікацію і зіграти важливий матч відбору ЧС-2014 проти Польщі без глядачів, Коньков довго не міг вирішити проблему. Потім в ситуацію втрутився Григорій Суркіс. Результат - аншлаг на трибунах. Сьогодні Коньков вкотре показує свою слабкість і питання кримських клубів буде вирішувати хтось інший. Григорій Суркіс вже втрутився...Виникає одне просте питання: навіщо нам президент ФФУ, який отримує 30 тис. євро в місяць і не захищає інтереси України в такий важливий час?

Теги: #Спорт #Футбол
загрузка...