Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Про вкрадений Апостол 1574 року

Вторник, 17 Мая 2016, 08:34
Крадіжка самої старої друкованої книги країни - це надзвичайна ситуація в будь-якій державі

Фото: УНИАН

У нас це п'ятнадцята новина після того, що в БПП змінився голова фракції, а парламент хоче проводити день уряду не в п'ятницю, а в понеділок.

Головна проблема в тому, що не тільки журналісти, а все мистецьке середовище сприйняло цю новину, як щось належне. Пожимаючи плечима, одна критикеса сьогодні сказала мені: "А ти, що не знаєш, що вони крадуть все із фондів?". Так, я справді здогадуюся про масштаби крадіжок. Крадеться все і в неймовірних масштабах. Чому? Причин тут кілька.

Перша - відсутність контролю. Держава за останні 25 років не зробила жодної масштабної і головне, незалежної, перевірки фондів музеїв. Особливо це стосується модних останніми роками археологічних артефактів.

По-друге, світ антикварів в будь-які часи криміналізований, а у нас, за відсутності широкого прошарку фахових спеціалістів він виключно криміналізований.

І, по-третє, людям просто на це начхати. Що може і повинна зробити держава? Провести жорстку перевірку 10 крупних національних заповідників.

Я можу відразу запропонувати не оминути Кам'янець-Подільський заповідник, Лаврські музеї, бібліотеку стародруків, тощо. Дати один місяць на перевірку і безмежні права.

Повірте - всі ми жахнемося, якщо нам пред'являть реальну картину. І ше дуже б хотілося провести реальну експертизу в колекціях наших видатних патріотів-колекціонерів. Навіть якщо раніше вони були президентами чи прем'єрами.

Источник: facebook.com


Notice: Undefined variable: TitleUrlNow in /var/www/html/dsnews/dsnews_v2/application/dsnews/modules/default/controllers/PublicationController.php on line 176