Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Продовження е-декларативного зашквару та Московська націдея туалетобудівництва

Пятница, 28 Октября 2016, 19:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Прощання з Богданом Гаврилишиним

Вся українська інтернет-спільнота сьогодні прощається із видатним українцем Богданом Гаврилишиним. Він помер на 91-му році життя 24 жовтня, але будь-хто з киян та гостей столиці міг сьогодні попрощатися із визнаним у всьому світі економістом та громадським діячем особисто, прийшовши або до Міжнародного інституту менеджменту, або у церкву святого Миколая на Аскольдовій могилі. У віртуальному просторі прощання з Гаврилишиним супроводжувалося нагадуванням його прижиттєвих здобутків в галузі економічного менеджменту включно із співзасновництвом Світового економічного форуму у Давосі. Та цитатами інтелектуала і найвпливовішого українця в усьому світі: "Україна не була якимось географічним поняттям для мене, Україна була в моєму серці - там, де я. Тому все моє життя, де б я не був, я діяв, як українець", "Людині доконче потрібно мати дві точки зору, так само потрібно мати дві вищі освіти - це запорука її мудрості", "Якщо ти мрієш про банальні речі, то їх і матимеш, будеш ефективним, але лише в банальних речах"...

Продовження е-декларативного зашквару

Гонитва деяких представників українського політикуму за небанальними речами, що стало видно по їхнім електронним деклараціям, вже який день поспіль підживлює жваві обговорення в українському інформпросторі. Не встигли інтернет-користувачі перетравити гігантські помешкання нардепа від "Опозиційного блоку" Миколи Скорика та надмалі архітектурні форми, орендовані харківським мером Геннадієм Кернесом, а вже із самого ранку на них чекала чергова порція дивної дивини. Як виявилось, Дмитро Ярош привласнив "Правий сектор" в якості торгової марки, Олесь Довгий може відкривати художній музей із своєю сотнею картин та десятком скульптур, а Арсен Аваков має не лише власну картинну колекцію разом із старовинними книгами і дзиґарями та ще й колекційні вина разом із раритетними винними етикетками. Але найбільше українців вразила шалена кількість готівки, задекларована депутатом Русланом Демчаком, для пояснення розуміння масштабів якої один гумористичний акаунт навіть зробив спеціальну детальну інфографіку.

Пригоди копченого крейсера "Кузя"

В українському сегменті Інтернету також продовжують слідкувати за морськими пригодами флагмана авіаносної групи російського флоту "Адмірал Кузнєцов", за яким після недавнього чорного задимлення над Ла-Маншем у соцмережах вже закріпилося нове ім'я - "Копчений крейсер "Кузя". Після відмови російському псевдоавіаносцю у дозаправці спочатку збоку Іспанії, а потім - Мальти, нової хвилі іронії та сарказму вже було не спинити. Хтось радить підвезти російські суховантажі з вугіллям або кізяками, щоб допомогти машинному відділенню "Кузі", дехто радить підключити до рятівної операції бурлаків з Волги або просто настругати велику кількість весел. А у Twitter потішається один з користувачів: "Адмірал Кузнєцов" застряг в Середземному морі без палива - Росія застрягла в середньовіччі без мізків". І йому із Facebook відповідають: "Тут вже й Рогозін із своїм православним роботом Фьодором ради не дасть".

Московська націдея туалетобудівництва

Чергова новина з Москви змусила користувачів українських соцмереж взагалі попадати зі стільців від сміху. Йдеться про те, що у Московській міській думі запропонували ввести єдиний символ для громадських туалетів, а саму побудову туалетів оголосити національною ідеєю Москви. Коментарі, як то кажуть, зайві. Хоча репости цитат такого собі члена громадської консультативної ради політичних партій при Мосміськдумі Сергія Бухарова з'являються із неймовірною швидкістю. Зокрема, такі:
"Давайте запропонуємо московського уряду придумати конкурс, яким повинен бути єдиний логотип на цьому туалеті, що відображає всю серйозність і важливість цього процесу".
"Треба прищеплювати культуру ходіння в громадський туалет".
"Кокошники на туалетах громадських і інше різьблення по дереву - вони все одно будуть застосовані чиновниками. Але давайте покажемо своє обличчя, що ми висуваємо ініціативу загального корпоративного бренду в Москві по туалетах".
Українці в соцмережах зробили висновок - це таки справжня національна ідея для такої важливої в російських широтах проблеми, як туалетобудівництво.

Актуальна маска на Хеллоуїн

Українські інтернет-користувачі активно готуються до зустрічі Хеллоуїну в оригінальний спосіб - розмірковують, які б маски пасували українським і не тільки політикам, а також про те, який саме образ вже точно перелякає на свято не лише друзів, знайомих та сусідів, а й просто випадкових перехожих. В першому питанні думки розділились по максимуму, тому переповідати всі представлені образи не має сенсу через величезне їхнє різноманіття. Ну а щодо другої проблеми в соцмережах були, як не дивно, одностайні: найбільш затребуваною маскою з метою нажахати всіх є мармиза самі знаєте кого.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество