Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

П'ять тез Томаса Фрідмана про все на світі

Четверг, 24 Апреля 2014, 09:06
Постійний колумніст The New York Times та трикратний лауреат Пулітцерівської премії поговорив з киянами «про життя»

Томас Фрідман, всесвітньо відомий журналіст, тричі лауреат Пулітцерівської премії,  офіцер ордену Британської імперії та автор багатьох книг зазвичай у своїй колонці, яка виходить двічі на тиждень у The New York Times, пише про внутрішню та зовнішню політику США, конфлікти на Близькому Сході, міжнародну економіку, навколишнє середовище, біорізноманіття та енергетику.

А вчора в Києві він читав публічну лекцію "Коротка теорія про все на світі" - власний аналіз глобальних тенденцій сьогодення, їх вплив на бізнес, ринок праці, владу та освіту, а також значення для всього світу та України.

"ДС" публікує найцікавіші тези одного з найвідоміших американських журналістів.

1.      Ера "середнього рівня" закінчилася   

"У світі немає більш такого поняття як "середнє". Що спільного у українського середнього класу та американського середнього класу 90-х років минулого століття? Це висока зарплата за роботу із середніми навичками. Наразі такої речі не існує. Якщо зараз ви робите те, що і раніше, ви за це отримуватиме менше, ніж раніше. Тепер - лише високі навички и тоді висока зарплата. Стандарти підвищуються".  

2.      Роботи відбирають у людей робочі місця

"У XXI столітті скоротилося від 11,9 до 16,5 млн. робочих місць, тому що їх зайняти роботи. Вже є роботи, які можуть і наливати пиво, і прасувати, і прати. Шведська фірма створила роботів, які займаються ландшафтним дизайном. І тепер є також роботи, які можуть бути няньками. Що я можу сказати своїм дітям - подумайте, чи потрібно тепер вчитися на ландшафтного дизайнера. Слід робити інвестиції в розвиток професіоналів, чиї навички і знання неможливо "передати в руки роботів". 

3.      П'ять порад як вижити в цьому світі

"Перша - відчувайте себе новими іммігрантами. Тим, у кого немає підтримки сім'ї, хто покинув звичне середовище, і хто може сподіватися тільки на свої сили. Іммігрант думає - я тільки що з'явився у Києві і на мене тут не чекають у дипломатичний академії, тому слід більш енергійно шукати нові можливості.  

Друга - думайте як ремісник. Хто такий ремісник? Це людина, яка до появи "масового виробництва" індивідуально створювала кожну річ - ложку, тарілку, стіл, люстру. Найкращі ремісники настільки пишалися тим, що вони робили, що завжди підписували створені ними речі. І ви робіть свою роботу так, щоб хотіли її підписати в кінці дня.

Третя - завжди дивіться на себе як на людину, яка весь час вчиться. Ніколи не думайте про себе як про "закінчену" людину.  

Четверта - завжди пам'ятайте формулу: PQ + CQ це завжди більше, ніж IQ. Тобто, люди з високим коефіцієнтом наполегливості (PQ) і коефіцієнтом цікавості (CQ) і бажанням вчитися, більш корисні в сучасному світі, ніж люди з високим показником IQ.  

Останнє - завжди думайте як офіціантка в моєму улюбленому ресторані в Міннесоті. Я замовив три млинчики і яєчню. Через 15 хвилин офіціантка повернулася і принесла додаткові фрукти. Я залишив їй чайові, що становили половину рахунку за замовлення. Вона думає, як підприємець. Коли ви виконуєте якусь роботу, думайте як підприємець".

 

4.      Ніхто не миє орендований автомобіль, перш ніж повернути його власнику  

"В історії всього людства ніхто ніколи не помив орендовану машину, преш ніж повернути її власнику. Так само ніхто не миє орендовану країну. А ви, українці, раніше орендували свою країну. Так само, як і єгиптяни. Якщо люди володіють чимось - це зовсім інша річ. Їм не треба говорити щоб вони працювали ще більше, вони самі це роблять. Коли я був у Каїрі, я бачив, як молоді єгиптяни миють вулиці. Я запитав - чому вони це роблять? Вони відповіли - тому що це тепер наше. У Києві я бачив, як старенька прибирала якийсь бруд на Майдані. Це тепер її країна".

5.      Володимиру Путіну слід перекрити газ до Європи та України - це призведе до вибухового зростання нетрадиційних видів палива

"Поки Росія матиме такий важіль впливу на Україну як газ, ви не будете по-справжньому вільними. Енергоефективність, розвиток "зеленої" енергетики зараз знаходяться на межі бурхливого розвитку. І невеличкий поштовх з боку Путіна може призвести до нової енергетичної стратегії".


Notice: Undefined variable: TitleUrlNow in /var/www/html/dsnews/dsnews_v2/application/dsnews/modules/default/controllers/PublicationController.php on line 176