Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Сирійська єврофобія, Судацька декомунізація та Подільський "Робін Гуд"

Пятница, 21 Октября 2016, 19:05
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Сирійська єврофобія 

Нездатність керівництва Євросоюзу ухвалити рішення про нові санкції проти Росії через атаки на цивільне населення сирійського міста Алеппо зачепило за живе весь український інформпростір. Цьому факту вже вигадана в блогосфері відповідна назва - "Сирійська єврофобія". Певно, із натяком на те, що європейські очільники, які зібралися у Брюсселі на Раду ЄС, не можуть подолати свої страхи перед Путіним. Навіть в умовах очевидних жахливих наслідків бомбардувань мирних сирійців, які й досі тривають за допомогою російської авіації. Втім, серед шаленого гулу євроскептицизму в соцмережах можна почути і голос єврооптимістів. Вони підкреслюють, що попри досі невизначену позицію єврочиновництва громадська думка на Заході не на боці Росії. І як приклад наводять останню обкладинку британського видання The Economist, на якій Путін зображений в образі вампіра з червоними винищувачами в очах.

За гамбурзьким рахунком

А ось сьогоднішня фотоновина, яка прийшла із Гамбурга, відверто потішила українських інтернет-користувачів. Йдеться про появу на стінах в одному з районів цього німецького міста свіжих зображень російського президента у різних виглядах. Вуличні гамбурзькі художники намалювали хазяїна Кремля і в образі смерті, і нічного жахіття. Але найбільше українцям сподобалося графіті путани із знайомим обличчям, що засноване на вдалій грі слів - Putana та Putin. "Таке ставлення до Путіна в Європі. Суто за гамбурзьким рахунком", - резюмував один із активних користувачів соцмереж.

Судацька декомунізація

Чергова звістка з окупованого Росією Криму знов не залишила байдужим український сегмент Інтернету. Неймовірно, але факт: в ніч на 21 жовтня в кримському місті Судак невідомими був зруйнований пам'ятник Леніну. Для підтвердження, що це не фейк, знімки з місця події розмістили у соцмережах деякі небайдужі місцеві жителі. "Сором і ганьба! Вночі віроломно вороги Росії зруйнували пам'ятник засновнику держави товаришу Леніну В.І. у Криму", - з іронією написала у своєму Twitter користувачка під ніком Роза Мойсеївна. А інші коментатори її доповнили: "Крим - це Україна! А в Україні - декомунізація, яка нарешті дійшла і до Судака".

Подільський "Робін Гуд"

Київські користувачі соцмереж сьогодні жваво обговорюють дії невідомого "супергероя", який на столичному Подолі спускає колеса тим авто, які припаркувалися на "зебрі". У своїх facebook-коментарях більшість схвалює методи "народного месника", називаючи його вчинки "ідеальним злочином". А деякі навіть вважають, що покарання для порушників всім відомої заборони паркувати власну автівку на пішохідному переході повинно бути більш жорстким - шини їм треба не просто проколювати, а різати на шмаття. Як би там не було, але анонімному борцю із хамськими паркуваннями вже придумали горде ім'я - Подільський "Робін Гуд".

Сюрреалістичний Шевченко

Поява яскравого муралу на багатоповерховому будинку в одному із спальних районів Києва "зробили день" не лише столичним завсідникам Інтернету, а й їхнім колегам по всій країні. Фотозбірку з події розмістив на своїй сторінці у Facebook сам художник Dima FATUM. Композиція сповнена безліччю символів, які характеризують Харківський житловий масив столиці. Але найбільше користувачам соцмереж сподобалося у цьому муралі сюрреалістичне зображення Тараса Шевченка. До речі, як пояснив сам автор, Кобзар зображений не просто так - раніше саме на цих землях був хутір Шевченка.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество