Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Сурков без "мила", Таємний пакт Луган-Дона та Шапка Мотороли

Среда, 26 Октября 2016, 19:34
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Семимильними кроками назустріч Гаазі

В українському інформпросторі активно обговорюється головна світова тема дня - черговий, але від того не менш жахливий військовий злочин, вчинений у сирійській провінції Ідліб чи-то російською, чи-то асадівською авіацією. Хоча для багатьох це давно вже одне ціле, відтак - і спільна відповідальність. Цього разу авіабомби влучили у будівлю школи села Хаас, що поблизу Алеппо та контролюється сирійською опозицією. Внаслідок повітряної атаки загинули, за попередніми даними, 22 людини, в тому числі щонайменше один вчитель та 14 дітей. Також повідомляється про велику кількість поранених. На думку українських блогерів, таким чином і Асад, і його поплічник Путін рухаються назустріч Гаазькому трибуналу семимильними кроками. У соцмережах просто масово постять шокуюче фото з місця вчинення цього злочину з коротким дописом - "Для Гааги".

Сурков без "мила"

Ціла низка сьогоднішніх новин з Росії не пройшла повз увагу українського сегменту Інтернету. Йдеться і про відмову переглянути вирок щодо українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха російським Верховним судом, на засідання якого до Москви навіть прибула нардеп Надія Савченко, і про екстрену евакуацію російського прем'єра Медведєва з його улюбленого Сколково, і про взяття на себе відповідальності терористами ІДІЛ за недавню стрілянину по поліцейським у Нижньому Новгороді. По всіх цих темах буди гарячі дискусії, але ситуацію розрядив, як завжди, прес-секретар Путіна Пєсков. Коментуючи інформацію про нібито недавній хакерський взлом електронної пошти путінського помічника Суркова, кремлівський рупор повівся нетривіально та заявив, що той взагалі не користується "електронкою". Такої відвертої брехні про "Суркова без "мила" користувачі соцмереж проковтнути вже не змогли та дали волю як власній іронії, так і своєму сарказмові. "Може, він і ложкою з виделкою не користується? Або унітазом чи іншими благами цивілізації?", - запитували одні. На що їм відповідали: "Це просто конспірація просунутого Суркова 80-го левела".

Таємний пакт Луган-Дона

Українські інтернет-користувачі продовжують аналізувати процеси, які відбуваються на території окупованого Донбасу. Зокрема, жваві обговорення отримали чергові викриття ватажка "ЛНР" Плотницького, зроблені колишнім "спікером парламенту ЛНР" Карякіним після того, як він отримав від ватажка "ДНР" Захарченка де-факто політичного притулку. Втікач від "свавілля Плотницького" активно звинувачує свого екс-соратника у розграбуванні "республіки", численних вбивствах та погрожує йому своїм тріумфальним поверненням. У блогосфері припускають, що між Карякіним і Захарченком вже підписано такий собі "таємний пакт Луган-Дона", що може навіть завершитися аншлюсом "ДНР" та "ЛНР", де керуватиме Захарченко, а Карякін стане його надзвичайним і уповноваженим луганським васалом. Єдина проблема - як повідомити про таке прийняте рішення Суркову, який раптово припинив користуватися сучасними засобами зв'язку.

Шапка Мотороли

Якби не автомобільна аварія поблизу російської Твері, українські соцмережі ніколи б не дізналися про ще одну епохальну подію, а саме: перевезення папахи російського терориста Арсена Павлова (Мотороли) до самопроголошеного "музею Новоросії". А так інтернет-користувачі просто вибухнули жартами: "А папаха-то жива? Повідомте - ми хвилюємся!", "Папахи Будьонного і Ворошилова, а також капці Сталіна відмовляються бути в одному музеї з цим. До протесту обіцяли приєднатися кальсони Берії і перука Кобзона", "Ну хоч залізничний склад з памперсами Гіві дістався до Ермітажу без пригод", "Куди відправляти труси Мотороли? Вони раритетні, прямо з ліфту" і таке інше, і тому подібне.

Китайський фейк-рекорд

Відео, що з'явилося у Youtube, викликало чимало суперечок не лише в Україні, а й в цілому світі. Мова йде про таємничі кадри, які швидко набрали понад мільйон переглядів, на яких можна розрізнити "дракона", що летить над гірським хребтом в Китаї. Чіткість відео була обмежена, в результаті чого користувачі мережі поділилися на романтиків і скептиків. Перші вважали кадри справжніми, тим більше що дракони - легендарні істоти з китайського фольклору і багато хто вірить в їх існування не лише і Піднебесній. Другі ж навпаки називали запис фейком. Судячи з того, що відео швидко видалили, праві виявилися таки скептики, які назвали подію просто китайським фейк-рекордом. Але романтики все ж віднайшли фотоскріни з епохального відео та продовжують "битву за правду".

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество