Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Удар Штайнмайєром, Путінське "Анітамєсть" та Нобелівське визнання року

Четверг, 13 Октября 2016, 19:21
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Наслідки Маріупольського загострення

В українському інформпросторі продовжують відслідковувати ситуацію із загостренням на фронті, перш за все на Маріупольському напрямку. Спільного знаменника в блогосфері таки знайдено: наші бійці попри численні ворожі обстріли впевнено утримують позиції, натомість російські терористи зазнають на порядок більше втрат. Причому таких відчутних, що ватажку "ДНР" Захарченку навіть довелося тиражувати пропаганду для внутрішнього користування про збиття українського гелікоптера, що виявилася черговим фейком. Але щодо можливих найближчих наслідків думки розділилися. Песимісти стверджують, що бойовики намагатимуться підійти ближче до Маріуполя, аби поставити місто під загрозу прямого вогневого ураження. Оптимісти переконані, що нинішня оперативна ситуація відкриває гарні можливості для контрудару української армії у напрямку окупованого Новоазовська. Хоча для цього, як підкреслюють прагматики, все ж потрібен відповідний дозвіл з боку Заходу, який навряд чи на це відважиться.

Удар Штайнмайєром

"Захід довго запрягає, але потім все ж дотримується спільної позиції". В такому ключі в українському сегменті Інтернету коментували сьогоднішній виступ у ПАРЄ міністра закордонних справ Німеччини та глави ОБСЄ Франка-Вальтера Штайнмайєра. Зокрема, найбільшого обговорення у соцмережах заслужили три його тези - станом на сьогодні в окремих районах Донбасу немає умов для проведення місцевих виборів, в Європі не повинно бути ніяких "чорних дір" і "сірих зон" та повернення Росії в ПАРЄ залежить лише від зміни її поточної політики. Одним словом, резюмували українські інтернет-користувачі, ставка Кремля на німецького соціал-демократа Штайнмайєра себе геть не виправдала. Він не лише припинив співати під московську дудку, як декому дотепер здавалося, а й спромігся на серйозну відповідь. "Сьогодні по Путіну було завдано неочікуваного удару Штайнмайєром", - підсумували у соцмережах.

Путінське "Анітамєсть"

Українська блогосфера активно відреагувала на фактичне путінське зізнання про російську військову присутність на Донбасі. Хоча заява Путіна про те, що Росія змушена була захищати російськомовне населення на Донбасі, пролунала ще вчора, кпини українців на адресу хазяїна Кремля тривають і досі. Звісно, переважно із застосуванням ненормативної лексики. Найбільш коректні вислови такі: "Це як з Кримом, відразу в усьому зізнатися стрьомно, поступово видаватиме", "Ось така "громадянська війна" - РФ не сторона конфлікту, але рятує Донбас" та "Путін нарешті зізнався: "Анітамєсть".

Нобелівське визнання року

Головна світова новина дня - це, безумовно, присудження Нобелівської премії з літератури американському поету і композитору та й просто рок-ідолу Бобу Ділану. Українські інтернет-користувачі також не пасли задніх з цього приводу, масово долучившись до онлайн-дискусій. Як написав у своєму пості відомий блогер Андрій Бондар, "у стрічці найактивніше паляться люди, які не слухають і не знають музику". Бо для будь-якої освіченої людини добре відомо, що Боб Ділан - один з кращих поетів рок-культури, а на його віршах виховані кілька поколінь літераторів всього світу. Тому це епохальне Нобелівське визнання року як глобального явища сучасності. А полум'яних критиків цього рішення Нобелівського комітету можна навіть записувати в однодумці росіянина Лози, який не зміг стриматися та знову епатував публіку у власному пабліку: "Немає там жодних віршів! Боб Ділан - звичайний бард, яких в кожній країні навалом".

Наркоманська підстава Кличка

А ось вся спортивна інтернет-громадськість досі не може оговтатися від повідомлення про те, що британський боксер у суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі відмовився від титулів чемпіона світу за версіями WBO і WBA, після чого Британська рада з контролю за боксом нарешті зупинила дію боксерської ліцензії цього шанувальника кокаїну задля повноцінного розслідування його антидопінгових і медичних проблем. Користувачі соцмереж солідарні у тому, що цього варто було очікувати, але не це головне. А головним наслідком є те, що найбільше постраждав український боксер Володимир Кличко. Бо він програв всі свої пояси британському "боксеру-аферисту", втратив цілий рік без боїв, має відвойовувати свої титули не разом узяті, а частинами. І що, зрештою, з реваншем? А реванш у язикатого Ф'юрі Кличко тепер може взяти, хіба що знайшовши того у англійському "генделику".

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество

-->