Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ярема Івахів: Наше бачення — до 2023 року стати одним із трьох модних брендів у Європі

Понедельник, 30 Июля 2018, 17:45
СЕО LC Waikiki про вміння реагувати на запити покупців, розвивати бізнес навіть під час економічної кризи та модні настрої українців

"ДС" Ви вийшли на український ринок напередодні кризи 2013-2015 років. Як LC Waіkiki вдалося вижити в таких умовах, інвестуючи і розвиваючись у нашій країні?

Я.І. Компанія LC Waikiki, напевне, єдина мережа, яка розвивається в умовах нестабільної економічної ситуації. Компанія має подібний досвід, адже розвиток мережі магазинів LC Waikiki в Туреччині почався в період кризи. Завдяки лояльній ціновій політиці наші магазини стали привабливими і для тих, хто раніше надавав перевагу дорожчим брендам. Вагомим чинником розвитку стало те, що компанія є виробником своїх товарів.

Щоб одягнути сім'ю відповідно до останніх тенденцій і без додаткового навантаження на бюджет, не потрібно ходити і шукати одяг та аксесуари по магазинах, усе це можна знайти в одному магазині - LC Waikiki.

Компанія на ринку ритейлу існує понад 20 років і розвиває свій бізнес уже в 38 країнах світу, тому досвід введення торговельної мережі в нову країну достатньо великий. Напевно, найбільшою складністю для ведення бізнесу є законодавство, що постійно змінюється (у тому числі і податкове).

Наше бачення - до 2023 року стати одним із трьох модних брендів у Європі.

"ДС" Торік ваша мережа відкрила перший свій Outlet в Україні, а до того магазини такого формату у вас були тільки в Туреччині та Казахстані. Чому саме Україна?

Я.І. Враховуючи швидку експансію LC Waikiki в Україні, накопичилась велика кількість залишків товарів минулих сезонів. Щоб вони не залежувались на складах, було ухвалено рішення про відкриття outlet-магазину в торговельному центрі NewWay. Протягом наступного місяця ми відкриємо ще один outlet-магазин на правому березі Дніпра, в Києві. А в найближчій перспективі розглядаємо можливість відкриття таких магазинів у регіонах.

Ми віримо у розвиток українського ринку. Недаремно за результатами незалежного голосування компанія LC Waikiki отримала нагороду як кращий якірний орендар року.

"ДС" На які регіони ви плануєте розширити мережу?

Я.І. Сьогодні бренд нараховує 28 магазинів в Україні. Швидкий розвиток і популярність бренду пояснюється широким асортиментом товарів, відмінною якістю і доступними цінами. В планах компанії охопити всю Україну. Готуються до відкриття ще два магазини - один у Луцьку, другий у Рівному. Перешкодою може бути тільки лімітована кількість пропозицій, які відповідають нашим вимогам, у тому числі і наявність потрібної площі, адже формат магазину LC Waikiki передбачає площу від 800 кв. м.

"ДС" Чи відрізняється підбір речей в магазинах LC Waіkiki для України від асортименту для інших країн?

Я.І. Усі колекції бренду з'являються в усіх магазинах одночасно. Відмінність може бути лише в асортиментному ряді колекцій, бо країни мають свої смаки.

Українці слідкують за модою, тому відділи планування і мерчендайзингу компанії ретельно відбирають колекції для нашої країни. LC Waikiki слідкує за споживчими настроями, оновлюючи асортимент та переглядаючи цінову політику. Також ми запустили лінійку LC Waikiki Home у двох наших магазинах.

"ДС" Ринок одягу для вагітних в Україні обмежений. Чи плануєте ви стати головним брендом у цій ніші на нашому ринку?

Я.І. Як ви влучно зауважили, пропозицій у цьому сегменті не так багато. Враховуючи популярність даного товару серед покупців, я бачу гарне майбутнє колекцій для вагітних. Адже це прекрасно, коли краса майбутніх мам підкреслена стильним та якісним одягом від LC Waikiki.

Ми є унікальним форматом, адже пропонуємо одяг та аксесуари на всі вікові групи. Починаючи від одягу для вагітних, потім для немовлят, дітей, підлітків, дорослих та для старшого покоління.

"ДС" На український ринок планують вийти й інші іноземні бренди, зокрема турецькі ритейлери зі світовим ім'ям. Ви готуєтеся до посилення конкуренції?

Я.І. Існує лише декілька компаній, які можна зіставити за площею магазинів та їхньою кількістю з LC Waikiki. При цьому бренди не завжди можуть запропонувати ідеальне поєднання ціни-якості. А за нинішньої економічної ситуації це є ключовим для збільшення потоку покупців. LC Waikiki перманентно переглядає стратегію з ведення бізнесу і реагує зміною цін, щоб бути ближчим до покупця.

Больше новостей о финансах, бизнесе и промышленности читайте в рубрике Экономика