Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

"ДС" запрошує на батл "Податок на виведений капітал - стимул для бізнесу чи діра в бюджеті" (ВІДЕО)

Понедельник, 10 Декабря 2018, 18:38
Ведучий онлайн-проектів Петро Білян запрошує 18 грудня на дискусію на тему "Податок на виведений капітал - стимул для бізнесу чи діра в бюджеті?"

18 грудня відбудеться шостий батл Дискусійного клубу "Ділової столиці" - проекту, створеного виданням «Ділова столиця», що входить до видавничої групи "Картель". В інтелектуальній грі зійдуться дві команди експертів: економістів, юристів, журналістів і представників бізнесу. Темою суперечки стане: "Податок на виведений капітал - це стимул для бізнесу чи діра в бюджеті?"


"Що таке податок на виведений капітал? Це оподаткування того, що виводиться з бізнесу, насамперед, дивіденди. Що таке податок на прибуток, який зараз діє в Україні? Це податок на все зароблене підприємством. А саме ці гроші могли би бути вкладеними у розвиток підприємства за рахунок чого були б створені нові робочі місця, була би випущена нова продукція тощо. Здається, що жодної дилеми - звісно, треба замінити цей податок на прибуток на податок на виведений капітал. Прихильники цієї реформи кажуть, що зростання ВВП протягом 5 років дії нового податку складе додаткових 1-2%. Утім, не все так просто. МВФ розкритикував новацію, справедливо, зауважуючи, що спочатку бюджет недорахується кілька десятків мільярдів гривень, а чи збільшиться ВВП - це ще не факт", - зазначає шеф-редактор ПрАТ "Картель" Віталій Пирович.

За словами заступника головного редактора "Ділової столиці" і ведучого Дискусійного клубу Петра Біляна, "в будь-якій нормальній країні питання податків, це ключове питання виборчої кампанії. В Україні ще поки не так, але дискусії навколо податку на виведений капітал показують, що ми принаймні рухаємося до європейської норми, щоправда, дуже повільно. ПнВК обмежує можливості податківців маніпулювати планом, це і є головне, а зовсім не суперстимули для інвестицій. Гіпотетично, якщо б Україна була правова держава, то міг би собі бути і податок на прибуток, в принципі інструмент нормальний, але до правової держави нам далеко. Тому варто уважно прислухатися до аргументів противників і прихильників ПнВк".


Видання "Ділова столиця" в травні цього року започаткувала інтелектуальні батли. Ми говоримо про бізнес, економіку, політику і соціум. Експерти, підприємці, політики і журналісти об'єднаються в команди і заходяться в диспуті за підтримки учасників в залі і перед екранами. А переможуть найсильніші - у кого більше доказів, красномовства, а значить і глядацьких голосів. Ми граємо, щоб розкрити потенціал українців і пробудити азарт до побудови успішної країни.

Зареєструватися на захід можна тут.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

загрузка...