Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому треба піднімати зарплату чиновникам

Вторник, 4 Декабря 2018, 08:55
Нам потрібно сказати самим собі, що чиновник має право на хорошу зарплату, інакше він продасться поганому політику

Останніми днями, коли багато говорилося про Майдан і можливість чи неможливість реванша, багато хто задавав просте логічне питання: "Чому після 2010 року так легко всі здалися і Янукович отримав повноваження диктатора?"

Я теж доволі багато думав над цим, і у мене є лише одна логічна відповідь: "В усьому винна наша бюрократія, а точніше, її відсутність". Ми звикли хаяти чиновників, говорити про те, що вони продажні, тупі та недалекі. Ми всі аплодуємо, коли черговий політик кричить, що треба скоротити держапарат і забрати у чиновника премії.

Але насправді ми самі заганяємо себе в глухий кут. Бо чиновник - це хребет демократії, це єдиний запобіжник від диктатури і революцій. Хороший чиновник - головний ворог поганого політика.

В Японії є приказка: "Не страшно, кого обере народ, головне, як за політика його роботу зробить чиновник". Для того, щоб почати зміни в держслужбі, треба почати нам самим розуміти, що чиновник - це основа нашої стабільності. Не президент, прем"єр чи депутат, а саме чиновник. Нам потрібно сказати самим собі, що чиновник має право на хорошу зарплату і на якісний соцпакет. Інакше він продасться поганому політику. А поганий політик на усіх ефірах буде говорити, що чиновник краде.

Больше новостей о финансах, бизнесе и промышленности читайте в рубрике Экономика

загрузка...